ការចួលរួមសិក្ខាសាលាស្តីពីការតាមដានការអនុវត្តគម្រោង និងកែសម្រួលផែនការអនុវត្តគម្រោង (PIPs) របស់គម្រោងគ្រប់គ្រងធនធានទឹកចម្រុះ ទន្លេសាប និងទន្លេសុងក្លា
​នា​ថ្ងៃទី ១២-១៣ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០១៥ លោក ស៊ិន វិ​សិទ្ធ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ត្រួត​ពិ​និ​ត្យិ​ការធ្វើ​អាជីវកម្ម និង​អភិរក្ស និង​ជា​អនុប្រធាន​គម្រោង បាន​ចូលរួម​ក្នុង​សិក្ខាសាលា​ស្តីពី​ការតាមដាន​ការអនុវត្ត​គម្រោង និង​កែសម្រួល​ផែនការ​អនុវត្ត​គម្រោង (PIPs) របស់​គម្រោង​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​ទន្លេសាប (​កម្ពុជា​) និង​ទន្លេ​សុង​ក្លា (​ថៃ​) រវាង​កម្ពុជា និង​ថៃ នៅ​ខេត្ត​សុង​ក្លា ប្រទេស​ថៃ ដែល​រៀបចំ និង​សម្រប សម្រួល​ដោយ​លេខាធិការដ្ឋាន​គណកម្មាធិកា​រ​ទន្លេមេគង្គ​(M-IWRMP and ICCS)  និង​មាន​សិក្ខាកាម​ចូលរួម​មកពី​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប  TNMC, CNMC,​និង MRC Secretariat ។ លទ្ធផល​រំពឹងទុក​បាន​ពី​អង្គសិក្ខាសាលា​នេះ គឺ​PIPs ចុងក្រោយ​មួយ​បន្ទាប់ពី​កែសម្រួល​រួច​។ ដើម្បី​នឹង​ទទួលបាន​ច្បាស់​ថា​ គម្រោង​ទទួលបាន​ប្រសិទ្ធភាព និង​ស​ង្គ​ត​ជាមួយនឹង​គោលបំណង​ទូទៅ​នៃ​ការគ្រប់គ្រង​ធនធាន ទឹក​ចម្រុះ សិក្ខាសាលា​នេះ មាន​គោលបំណងៈ​