ការចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ រៀបចំ​ផែនការ​បញ្ចប់​សកម្មភាព​ទី​២ នៃ​វិមជ្ឈការ​មុខងារ​ស្នូល​របស់ MRC សម្រាប់​ឆ្នាំ 2016-2020
​នា​ថ្ងៃទី​១០ ខែវិច្ឆិការ ឆ្នាំ ២០១៥ លោក សរ គឹម​សាន្ត ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​រដ្ឋបាល ផែនការ និង​សហប្រតិបត្តិការ និង​ជា​សមាជិក​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ ដើម្បី​រៀបចំ​ផែនការ​បញ្ចប់​សកម្មភាព​ទី​២ នៃ​វិមជ្ឈការ​មុខងារ​ស្នូល​របស់ MRC សម្រាប់​ឆ្នាំ 2016-2020 នៅ​ក្រុងព្រះសីហនុ ។ គោលបំណង​សំខាន់​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​គឺ​ដើម្បី​៖ (១) ធ្វើ​បច្ចុប្បន្ន​កម្ម​ពី​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការអនុវត្ត​សកម្មភាព​វិម​ជ្ឍ​ការ​មុខងារ​ស្នូល​ក្នុងដំណាក់កាល​ទី​១ ដែល​កំពុង​អនុវត្ត(២) បង្ហាញ​ពី​ផែនការ​អនុវត្ត និង​ដើម្បី អោយ​មានការ​យល់ដឹង​ស្របគ្នា​ពី​សកម្មភាព វិម​ជ្ឃ​ការ​មុខងារ​ស្នូល សម្រាប់​កញ្ចប់​ទី​២ ដែល​បាន​ព្រមព្រៀង​សម្រាប់​ឆ្នាំ 2016 ដល់ 2020(៣) ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​អំពី​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការរៀបចំ​សកម្មភាព​មុខងារ​ស្នូល​ក្នុង​ផែនការ​ចង្អុល​ថ្នាក់ជាតិ​សម្រាប់​ឆ្នាំ 2016-2020 និង​(៤) បង្ហាញ​ពី​ក្រម​ខ័​ណ្ឌ​រួម​សម្រាប់​ការតាមដាន​ត្រួតពិនិត្យ​និង​វាយតំ​លៃ​ ស្នើរ​ឡើង​ដោយ MRCS ។​