ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អគ្គលេខាធិការ អ​ទស ដឹកនាំ​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស WG10
នា​រសៀល​ថ្ងៃទី ២៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ​២០១៥ នៅ​បន្ទប់​ប្រជុំ​អគារ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អគ្គលេខាធិការ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ដឹកនាំ​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស (WG10) ដើម្បី​ពិភាក្សា​ពិនិត្យ​លើ​សេចក្តីព្រាង​លើក​ទី ២ នៃ​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​របស់​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ២០១៦-២០២០  ដែលមាន​ការអញ្ជើញ​ចូលរួម​ពី​ទីប្រឹក្សា អ​ទស ទីប្រឹក្សា​គម្រោង​កម្មវិធី​របស់ ADB និង​ក្រុមការងារ WG10 ។ កិច្ចប្រជុំ ដើម្បី​ពិនិត្យ​នូវ​សេចក្តី​ឯកសារ​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ សម្រាប់​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ដែល​បាន​កែសម្រួល​ដោយ​ទីប្រឹក្សា​គម្រោង បន្ទាប់ពី​ទទួលបាន​ការផ្តល់​មតិ​យោបល់​ពី​បណ្តា​ក្រសួង ស្ថាប័ន ដៃគូ​អភិវឌ្ឍន៍ និង NGOs  ដែល​បាន​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ពិគ្រោះ​យោបល់​កន្លង ។
​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស WG10  បានផ្តល់​យោបល់​បន្ថែម​លើ​ឯកសារ​សេចក្តីព្រាង​នេះ ជូន​ដល់ទី​ប្រឹក្សា ដើម្បី​ធ្វើ​កែលម្អ​ឯកសារ​បន្ថែម​ស្របតាម​មតិយោបល់​ក្នុង​សិក្ខាសាលា និង​ក្រុមការងារ ធ្វើយ៉ាងណា​ឲ្យ​ឯកសារ​នេះ មាន​លក្ខណៈ​ល្អប្រសើរ​មុននឹង​ដាក់​ឆ្លង​សិក្ខាសាលា​នាពេលខាងមុខ អាច​ទទួលយកបាន និង​មានការ​ចូលរួម​អនុវត្តន៍​ពី​អ្នកពាក់ព័ន្ធ ប្រកបដោយ​ប្រសិទ្ធ​ក្នុងការ​ចូលរួមចំណែក​លើ​ការគ្រប់គ្រង អភិវឌ្ឍន៍ និង​អភិរក្ស​ធនធានធម្មជាតិ​នៅ​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប និង​តំបន់​ពាក់ព័ន្ធ​ប្រកបដោយ​និរន្តរភាព ។​