ការចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ ៥ ឆ្នាំ (2016-2020) របស់ MRC
​នា​ថ្ងៃទី ១៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ​២០១៥ លោក យ៉ាន់ សំរិទ្ធ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូល​កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ​ស្តីពី ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ ៥​ឆ្នាំ (២០១៦-២០២០)​របស់​គណៈកម្មការ​ទ​ន្លរ​មេគង្គ  ដែល​បាន​រៀបចំឡើង​ដោយ​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេ មេគង្គ​កម្ពុជា​នៅ​សាលប្រជុំ​ទីស្តីការក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម (​អគារ​ដើមត្នោត​-​ក្បាលថ្នល់​) ក្រោម​អធិបតីភាព​ឯកឧត្តម តែ ណា​វុ​ធ អគ្គលេខាធិការ  គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា តំណាង​ដ៍​ខ្ពង់ខ្ពស់​របស់​ឯកឧត្តម រដ្ឋមន្ត្រី ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​ជា​ប្រធាន គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា និង​មានការ​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ពី​មន្ត្រី​សមាជិក​តំណាង​ក្រសួង     ស្ថាប័ន​ថ្នាក់ជាតិ អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន CNMC និង​មន្ត្រី​ជំនាញ MRC សរុប​ចំនួន ៣២ រូប ។ ​កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​នេះ មាន​គោលបំណង គឺ ៖ (១) បង្ហាញ​ពី​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ដំណើរការ​រៀបចំ​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ របស់ MRC (2016-2020) និង (២) ដើម្បី​ពិនិត្យ និង​ពិភាក្សា​លើ​ខ្លឹមសារ​នៃ​សេចក្តីព្រាង​ឯកសារ​ចុងក្រោយ​នៃ​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​នេះ និង​ប្រមូល​មតិយោបល់​ពី​ប្រទេស​ជា​សមាជិក MRC និង​ឆ្លង​កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​ថ្នាក់​តំបន់​នៅ​ប្រទេស​ឡាវ​នាពេលខាងមុខ ដើម្បី​ធ្វើយ៉ាងណា​មាន​លក្ខណៈ​សមស្រប​តាម​ដែល​នឹងត្រូវ​ចូលរួម​អនុវត្តន៍​។