ការចូលរួម​សិក្ខាសាលា ស្តីពី​ការចែករំលែក​ចំណេះដឹង​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការបញ្ជ្រាប​យេនឌ័រ​ក្នុង​វិស័យ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​​ក្នុង​ក្របខ័ណ្ឌ MRC
នា​ថ្ងៃទី ២៧-២៨ ខែមេសា ឆ្នាំ ២០១៥ កញ្ញា ប្រាក់ ចាន់​វ​ឌ្ឍ​នា ប្រធានការិយាល័យ​កសិក​ម្ម​ចម្រុះ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ថ្នាក់ជាតិ​ស្តីពី​ការចែករំលែក​ចំណេះដឹង​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការបញ្ជ្រាប​យេនឌ័រ​ក្នុង​វិស័យ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ (IWRM) ក្នុង​ក្របខ័ណ្ឌ​គណៈកម្មការ​ទន្លេមេគង្គ ដែល​រៀបចំឡើង​ដោយ​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា នៅ​ខេត្តកំពង់ចាម ក្រោម​អធិបតី​ប​ភាព​ឯកឧត្តម អាន ពេជ្រ​ហត្ថ​ដា     អគ្គលេខាធិការរង នៃ​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា និង​មានការ​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ពី​មន្ត្រី​ទទួលបន្ទុក​ការងារ​ផ្នែក​យេនឌ័រ​មកពី​បណ្តា​ក្រសួង ស្ថាប័ន ពាក់ព័ន្ធ និង CNMC សរុប​ចំនួន​៣០ នាក់   ។ សិក្ខាសាលា​នេះ​រៀបចំឡើង​ក្នុង​គោលបំណង​ដើម្បី​៖
១. បង្ហាញ​ពី​លទ្ធផល​អនុវត្ត​សកម្មភាព​ការងារ​យេនឌ័រ​ក្នុង​កម្មវិធី​កសាង​សមត្ថភាព​ចម្រុះ​របស់ CNMC ពី​ឆ្នាំ ២០១១-២០១៥
២. ផ្តល់​វេទិការ​ចែករំលែក​ចំណេះដឹង មេរៀន និង​បទពិសោធន៍​ដែល​ទទួលបាន​ពី​ការងារ​អនុវត្ត​លើ​ការបញ្ជ្រាប​យេនឌ័រ​ក្នុង​វិធីសាស្ត្រ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​នៅតាម​វិស័យ​អ្នកពាក់ព័ន្ធ​
៣. ស្វែងយល់ និង​ប្រមូល​យោបល់​ពី​អ្នកចូលរួម​អំពី​ការងារ​បញ្ជ្រាប​យេនឌ័រ​ក្នុង​ស្ថាប័ន​នីមួយៗ ។​
​ដោយមាន​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ពី​មន្ទីរ​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម​ខេត្តកំពង់ធំ សិក្ខាកាម​ទាំងអស់​បានធ្វើ​ដំណើរ​ទស្សនកិច្ច​សិក្សា​ស្វែងយល់​ទៅកាន់​សហគមន៍​អ្នកប្រើប្រាស់់​ទឹក​ប្រព័ន្ធធារាសាស្ត្រ​អាង​ស្ទឹង​ជី​និ​ត និង​ការប្រើប្រាស់​ទឹក​កសិកម្ម និង​យន្ត​ការងារ​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការបញ្ជ្រាប​យេនឌ័រ​ក្នុង​វិស័យ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ IWRM​។​