ការអញ្ជើញ​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ ដើម្បី​រៀបចំ​កញ្ចប់​សកម្មភាព​វិមជ្ឈការ​ទី 2 ​ឆ្នាំ 2016-2020 របស់​MRC
ដោយមាន​ការសម្របសម្រួល​ពី​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា ឯកឧត្តម មាស អឿន ទីប្រឹក្សា​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប រួមជាមួយ​លោក សរ គឹម​សាន្ត ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​រដ្ឋបាល ផែនការ និង​សហប្រតិបត្តិការ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ ដើម្បី​រៀបចំ​កញ្ចប់​សកម្មភាព​វិមជ្ឈការ​ទី 2 ឆ្នាំ 2016-2020 របស់ គណៈកម្មាការ​ទន្លេមេគង្គ ( Mekong River Commission Strategic Plan 2016-2020) ដែល​បាន​ប្រព្រឹត្តទៅ​នៅ​ក្រុង កំពង់ចាម កាលពី​ថ្ងៃទី 02 ខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ​2015 ក្រោម​អធិបតីភាព ឯកឧត្តម តែ ណា​វុ​ធ អគ្គលេខាធិការ​នៃ​គណៈកម្មាធិការ ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា និង​មានការ​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ពី​មន្ត្រី​ពាក់ព័ន្ធ និង​សមាជិក​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស​នៃ​វិមជ្ឈការ​មុខងារ​ស្នូល​ក្នុង​ក្របខ័ណ្ឌ​ទន្លេមេគង្គ​សម្រាប់​កម្ពុជា​ពី​ក្រសួង ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ​ដូចជា​ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម ក្រសួងបរិស្ថាន ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និង​នេសាទ  ក្រសួង​សាធារណៈការ​និង​ដឹកជញ្ជូន ក្រសួងផែនការ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប  ក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម និង​សិប្បកម្ម និង​ក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច និង​ហិរញ្ញវត្ថុ មាន​ចំនួន​សរុប 30 នាក់ ។
​សិក្ខាសាលា​ពី​គ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ​រៀបចំឡើង​ដើម្បី​ពិនិត្យ និង​ពិភាក្សា​ឡើងវិញ​លើ​មុខងារ​ស្នូល​នៃ​ការ​គ្រប់គ្រង​អាង​ទន្លេ​របស់​គណៈកម្មាធិកា​រ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា​សម្រាប់​រៀបចំ​កញ្ចប់​សកម្មភាព​វិមជ្ឈការ​ទី​2 ឆ្នាំ​2016-2020 ។​
​ជា​លទ្ធផល សិក្ខាសាលា​ទទួលបាន​៖
​ការពិនិត្យនិង​ពិភាក្សា​ឡើងវិញ​លើ​មុខងារ​ស្នូល​នៃ​ការគ្រប់គ្រង​អាង​ទន្លេ​របស់​គណៈកម្មាការ​ទន្លេមេគង្គ (Mekong River Commission Strategic Plan) សំរាប់​រៀបចំ​កញ្ចប់​ស​កម្ម​ភាព​វិមជ្ឈការ​ទី 2 ឆ្នាំ 2016-2020 ។​
​​ឯកភាព​លើ​សំណើរ​កញ្ចប់​( Mekong River Commission Strategic Plan ) សកម្មភាព​វិមជ្ឈការ​ទី 2   ឆ្នាំ 2016-2020 ។​
​ភាគី​កម្ពុជា​នៅមាន​ការលំបាក​ខ្លះ​លើ កញ្ចប់​ថវិកា​សម្រាប់​ដំណើរការ​មុខងារ​ស្នូល​នៃ សកម្មភាព​វិមជ្ឈការ ទី 2 ឆ្នាំ 2016-2020 ។​