ឯកឧត្តម អ៊ឹង គឹម​លាង ចុះសិក្សាស្រាវជ្រាវ​អំពី​ខ្សែចង្វាក់​ផលិតកម្ម​ប្រហុក តម្លៃ​ត្រី និង​ទឹកត្រី នៅ​រាជធានី ភ្នំពេញ និង​ខេត្តកណ្តាល ជំហាន​ពីរ នា​រដូវ​នេសាទ​ឡូត៍​ដាយ​ត្រី​រដូវ​នេសាទ​ឆ្នាំ 2014-2015
​ចាប់ពី​ថ្ងៃទី 23-30 ខែ ធ្នូ ឆ្នាំ 2014 (3-10 កើត​) ឯកឧត្តម អ៊ឹង គឹម​លាង អគ្គលេខាធិការរង នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ដឹកនាំ​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​អាជ្ញាធរ​ទន្លេ​សាប បន្ត​ការតាមដាន​លើ​ទីកន្លែង​កែច្នៃ​ប្រហុក ស្រង់​ទិន្នន័យ​ប្រជាពលរដ្ឋ​មក​ធ្វើ​ប្រហុក អាជីវកម្ម​ផលិត​ទឹកត្រី និង​ការធ្វើ​ពាណិជ្ជកម្ម​ត្រី និង​ជនជាតិ​វៀតណាម មក​ទិញ​ត្រី​ធ្វើ​មេទឹក​ត្រី នៅ​ឡូត៍​ដាយ រាជធានី​ភ្នំពេញ និង​ខេត្តកណ្តាល​។ ការសិក្សា​នេះ ក្នុង​គោលបំណង​ដើម្បី​បន្ត​ស្វែងយល់​អំពី​ទីតាំង​កែច្នៃ បច្ចេកទេស ប្រភព​ប្រជាពលរដ្ឋ ដែល​មក​ធ្វើ​ប្រហុក​ជា​លក្ខណៈ​គ្រួសារ មធ្យម ធំ លទ្ធភាព​ផលិត​ទឹកត្រី​របស់​សិប្បករ ចរន្ត​ទីផ្សារ​នាំចេញ និង​ស្រង់​ស្ថិតិ​ផល​នេសាទ​តាម​កន្លែង​ឡើង​ត្រី​(​រ៉ៃ​)​។