សកម្មភាព​ចូលរួម​កិ​ច្ជ​ប្រជុំ​បច្ចេកទេស​ថ្នាក់ជាតិ​ស្តីពី​ការតាមដាន និង​ការអភិវឌ្ឍន៍​ជលផល និង​វារីវប្បកម្ម​នៃ​កម្មវិធី​ជលផល​របស់ MRC
​ក្រោម​ការសម្របសម្រួល​របស់​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា នា​ថ្ងៃទី ៨ ខែ ធ្នូ ឆ្នាំ ២០១៤ លោក ភេ​ម ស៊ា អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​ត្រួតពិនិត្យ​ការធ្វើ​អាជីវកម្ម និង​អភិ​ក្ស បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កិ​ច្ច​ប្រជុំ​បច្ចេកទេស​ថ្នាក់ជាតិ​ស្តីពី​ការតាមដាន និង​ការអភិវឌ្ឍន៍​ជលផល  និង​វារីវប្បកម្ម​នៃ​កម្មវិធី​ជលផល​របស់ MRC ដែល​បាន​រៀបចំឡើង​នៅ​ខេត្តសៀមរាប ក្រោម​អធិបតីភាព​ឯកឧត្តម តែ ណា​វុ​ធ អគ្គលេខាធិការ នៃ CNMC និង​មាន​អ្នកចូលរួម​ចំនួន ៤១ នាក់ មកពី​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ៤ រូប​, CNMC, MRC, រដ្ឋបាល​ជលផល​, សាកលវិទ្យាល័យ​កសិក​ម្ម​ចំការ​ដូង​, ជលផល​តាម​ខេត្ត និង​អង្គការ​នានា​។ កិច្ចប្រជុំ មាន​គោលបំណង​ចង់បង្ហាញ​នូវ​វឌ្ឍនភាព​ការអនុវត្ត​គម្រោង​ដែល​គាំទ្រ​ថវិកា​ដោយ គណៈកម្ម ការ​ទន្លេមេគង្គ ដើម្បី​ផ្លាស់ប្តូរ​បទពិសោធន៍ រវាង​ក្រុម​អ្នកសិក្សា​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ម​ន្រី្ត​ជំនាញ​កម្មវិធី​ជលផល​នៃ​គណៈកម្មការ​ទន្លេមេគង្គ  និង​ផ្តល់​អនុសាសន៍​សម្រាប់​ការអនុវត្តន៍​គម្រោងរ​បស់​កម្មវិធី​ជលផល  នៃ​គណៈកម្មការ​ទន្លេមេគង្គ នាពេល​អនាគត​។
​​កិច្ចប្រជុំ ក៍បាន​ស្តាប់​នូវ​បទ​បង្ហាញ​របស់​អាជ្ញាធរ​ទ​ន្លេ​សាប ឡើង​បង្ហាញ​លទ្ធផល  គម្រោង “ តាមដាន​ការចាប់​ត្រី​របស់​អ្នកនេសាទ នៅ​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប “  ដោយ លោក ភេ​ម ស៊ា អនុប្រធាន​ត្រួតពិនិត្យ ការធ្វើ​អាជីវកម្ម និង​អភិរក្ស និង​ជា​ប្រធាន​ក្រុមការងារ​អនុវត្ត​គម្រោង  ទៅតាម​តាម​លក្ខណៈ​បច្ចេកទេស MRC ជា​ស្តង់ដា​អន្តរជាតិ​៤ ប្រទេស​(​កម្ពុជា វៀតណាម ឡាវ និង​ថៃ​) ផងដែរ​។