ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី ​អ​ញ្ចើ​ញ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​៥​ឆ្នាំ (២០១៦-២០២០) របស់ MRC
​ក្រោម​ការសម្របសម្រួល​របស់​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា នៅ​សណ្ឋាគារ​អង្គរ​ប៉ា​រ៉ា​ឌី ក្រុង​សៀមរាប នា​ថ្ងៃទី ២៥-២៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ​២០១៤​នេះ ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អគ្គលេខាធិការ​អាជ្ញាធ​រ​ទន្លេសាប និង​លោក សរ គឹម​សាន ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ផែនការ​រដ្ឋបាល និង​សហប្រតិបត្តិការ បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​៥​ឆ្នាំ​របស់  MRC ឆ្នាំ​២០១៦-២០២០ (MRC Strategic Plan 2016-2020) ក្រោម​អធិបតីភាព​ឯកឧត្តម តែ ណា​វុ​ធ អគ្គលេខាធិការ នៃ CNMC និង​ជា​តំណាង​ដ៍​ខ្ពង់ខ្ពស់​ឯកឧត្តម លឹម គាន ហោ រដ្ឋមន្ត្រី​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​មានការ​អញ្ជើញ​ចូល​រួមពី​មន្ត្រី​តំណាង​ក្រសួង​-​ស្ថាប័ន​ជា​សមាជិក​ចំនួន ៥០ រូប​។ កិច្ចប្រជុំ​នេះ មាន​គោលបំណង ដើម្បី ទី​១.​ជម្រាបជូន​អំពី​ដំណើរ​ការវិវត្ត​ភាព​រី​ក​ចម្រើន​នៃ​ការអនុវត្ត ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​២០១១-២០១៥ របស់​គណៈកម្មការ​ទ​ន្លេ​មេគង្គ ទី​២.​ពិនិត្យ និង​ពិភាក្សា​ដំណើរការ​រៀបចំ​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​៥​ឆ្នាំ​បន្ត (២០១៦-២០២០) ទី​៣. ពិភាក្សា​អំពី​ផល​សម្រេច លទ្ធផល សកម្មភាព សូចនាករ និង​ថវិកា​សម្រាប់​អនុវត្ត​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ និង​ទី​៤. ជម្រាបជូន​-​ពិភាក្សា​អំពី​ការពាក់ព័ន្ធ​ដំណើរ​សក​ម្ម​ភាព នៃ​វិមជ្ឈការ​មុខងារ ស្នូល​នៃ​ការគ្រប់គ្រង​អាង​ទន្លេមេគង្គ​សម្រាប់​ឆ្នាំ ២០១៦-២០២០​។​
​ជា​លទ្ធផល អង្គ​ប្រជុំបាន​ស្តាប់​បទ​បង្ហាញ​នានា​ពាក់ព័ន្ធ​ដំណើរ​អនុវត្ត​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​របស់​គណៈកម្មកា​រ​ទន្លេមេគង្គ ជាពិសេស​ឆ្នាំ ២០១១-២០១៥ និង​ផលប្រយោជន៍​ដែល​ប្រទេស​ជា​សមាជិក​សម្រេចបាន និង​ពិភាក្សា​អំពី​ទម្រង់​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​២០១៦-២០២០ ក្នុងនោះ​លទ្ធផល និង​បណ្តា​សកម្មភាព និង​ថវិកា និង​សូចនាករ ប្រព័ន្ធ​ត្រួតពិនិត្យ​តាមដាន វាយតម្លៃ និង​រៀបចំ​របាយការណ៍​ស្របតាម​ទស្សនៈ​របស់​វិស័យ​ស្ថាប័ន​ជាតិ និង​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ អភិវឌ្ឍន៍​សេដ្ឋកិច្ច របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា និង​គោលការណ៍​កិច្ច សហប្រតិបត្តិការ​តំបន់ និង​ឆ្លងដែន​។​