ការអញ្ជើញ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​លើក​ទី ១ ស្តីពី​របាយការណ៍​ស្ថាន​ភាព​ទឹក​ថ្នាក់ជាតិ​ឆ្នាំ​២០១៤ នៃ​គម្រោង WRMSDP
នៅ​រសៀល​ថ្ងៃទី ១៨ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០១៤ នៅ​សណ្ឋាគារ​ហ៊ី​ម៉ា​វី​រី លោក យ៉ាន់ សំរិទ្ធ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន    នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​លើក​ទី​១ ស្តីពី​របាយការណ៍​ស្ថាន​ភាព​ទឹក​ថ្នាក់ជាតិ​ឆ្នាំ​២០១៤ ជា​របកគំហើញ​របស់​ទីប្រឹក្សាបច្ចេកទេស​គម្រោង WRMSDP/MOWRAM CDTA 7610-CAM ក្រោម​អធិបតីភាព​ឯកឧត្តម វេ​ង សុខុន រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​ជា​នាយក​កម្មវិធី និង​ជា​ប្រធាន​ក្រុមការងារ​អន្តរក្រសួង ព្រមទាំង​មានការ​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ពី​សមាជិក​ក្រុមការងារ​អន្តរក្រសួង (WG6) និង​ក្រុម CDTA/ADB ។ កិច្ច​ប្រជុំបាន​ពិនិត្យ និង​ផ្តល់យោបល់​លើ​របកគំហើញ​នៃ​សេចក្តីព្រាង​របាយ​ការ​ណ៏​ស្ថានភាព​ទឹក​ថ្នាក់ជាតិ​ឆ្នាំ​២០១៤ ចែកជា ៥ ជំពូក គឺ​សេចក្តី​ផ្តើម ស្ថានភាព​ធនធានទឹក​(​លើ​-​ក្រោម​ដី​) ទឹក​សម្រាប់​ផលិតកម្ម សេវាកម្ម​ទឹក និង​ទឹក​និង​បរិស្ថាន ដើម្បី​ឲ្យ​កាន់​តែមាន​សុក្រឹត្យភាព មុននឹង​ដាក់​ឆ្លង​ដាក់​ដឹកនាំ​សម្រេច​។ របាយការណ៍ ក៏បាន​ពិនិត្យ​ស្ថានភាព​រួម​នៃ​ការអនុវត្តន៍​ការសិក្សា​វិស័យ​ទឹកជា​តិ និង​ការអនុវត្តន៍​ច្បាប់​ទឹក នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា ។​