នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១៥រោច ខែផល្គុន ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម សរ គឹមសាន្ត អគ្គលេខាធិការអាជ្ញាធរទន្លេសាប ជាប្រធានក្រុមការងារអាជ្ញាធរទន្លេសាបប្រចាំមុខព្រួញខេត្តបាត់ដំបង រួមជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំនាយកដ្ឋាន និងមន្ត្រីបច្ចេកទេសអាជ្ញាធរទន្លេសាប បានចូលរួមកិច្ចប្រជុំពិនិត្យពិភាក្សាលេីលទ្ធផលបឋម ក្នុងការអនុវត្តការងារចុះពិនិត្យ ផ្ទៀងផ្ទាត់ ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព និងចងក្រងទិន្នន័យក្បាលដី តាមបណ្តាភូមិ ឃុំ ស្រុក ពាក់ព័ន្ធតំបន់បឹងទន្លេសាប ស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តបាត់ដំបង ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម គឹត ច័ន្ទគ្រឹស្នា អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងជាអនុប្រធានក្រុមការងារពិនិត្យផ្ទៀងផ្ទាត់ ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព និងចងក្រងទិន្នន័យដីធ្លីតំបន់បឹងទន្លេសាប ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តបាត់ដំបង។
អង្គប្រជុំបានឯកភាពគ្នាជាមួយក្រុមការងារផ្ទៀងផ្ទាត់ និងបញ្ចូលទិន្នន័យច្បាស់លាស់បន្ថែមធ្វើយ៉ាងណាធានានូវសុក្រឹតភាព ដែលអាចចងក្រងព័ត៌មានជាមូលដ្ឋានសម្រាប់ថ្នាក់ដឹកនាំធ្វេីសេចក្តីសម្រេចចិត្តតម្រង់ទិសក្នុងការរៀបចំផែនការអភិរក្ស និងផែនការអភិវឌ្ឍន៍ប្រទេសជាតិដោយផ្ដោតលើគុណភាព សំដៅលើកកម្ពស់ជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ដោយកាត់បន្ថយបន្ទុកដែលពឹងផ្អែកទាំងស្រុងលើធនធានធម្មជាតិក្នុងតំបន់បឹងទន្លេសាប និងធានាបាននិរន្តរភាពនៃប្រពន្ធ័អេកូឡូសុីបឹងទន្លេសាបសម្រាប់កូនចៅតជំនាន់៕