សកម្មភាព​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​លើ​ឯកសារ​ទស្សនទាន​សម្រាប់​ការរៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល គណៈកម្មការ​ទន្លេមេគង្គ (MRC) លើក​ទី ៤ និង​សន្និសីទ​អន្តរជាតិ (The 4th MRC Summit and International Conference)
​កំពង់ចាម​÷ ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍ ១៤ រោច ខែផល្គុន​ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រី​ស័ក ព​.​ស ២៥៦៥ ត្រូវ​នឹង ថ្ងៃទី ៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២២ ឯកឧត្តម ខូវ មាស អគ្គលេខាធិការរង​នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​លើ ឯកសារ​ទស្សនទាន​ស​ម្រា​ប់​ការរៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល គណៈកម្មការ​ទន្លេមេគង្គ (MRC) លើក​ទី ៤ និង​សន្និសីទ​អន្តរជាតិ (The 4th MRC Summit and International Conference) ដែល​គ្រោង​រៀបចំ​នៅក្នុង​ខែ មេសា ឆ្នាំ​២០២៣ នៅ​ប្រទេស​ឡាវ​។ គោលបំណង​នៃ​កិច្ចប្រជុំ គឺ​អង្គ​ប្រជុំបាន​ពិភាក្សា​លើ​ចំណុច​សំខាន់ៗ​នៃ​សន្និសីទ​ដែល​បានរៀបចំ​ធ្វើ​នាពេល​កន្លង និង​សមិទ្ធផល​ដែល​សម្រេចបាន​ក្នុង​ផែនការ BDS 2021-2030​។ អង្គប្រជុំ​បានផ្តល់​នូវ​ធាតុ​ចូល​សំខាន់ៗ​មួយចំនួន​បន្ថែមទៀត ដើម្បី​ដាក់បញ្ចូល​ទៅក្នុង​របៀបវារៈ​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​លើក​ទី​៤ ដែល​បានគ្រោង​និង​រៀបចំ​ធ្វើ​នៅក្នុង​ឆ្នាំ ២០២៣ នាពេលខាងមុខ​។