នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ១០កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំកុរ ឯកស័ក ព.ស ២៥៦៣ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៨ ខែតុលា ឆ្នាំ២០១៩ ឯកឧត្តម ម៉ៅ ហាក់ អនុប្រធានអាជ្ញាធរទន្លេសាប
បានចូលរួមកិច្ចប្រជុំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការស្រាវជ្រាវកសាងគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍លើវិស័យធនធានទឹកជាមួយអង្គការFAOនៅក្រសួងធនធានទឹក ឧតុនិយម ដោយមានការចូលរួមអគ្គលេខាធិការរងនៃគណៈកម្មាធិការជាតិទន្លេមេគង្គ ប្រធាននាយកដ្ឋានពីបណ្តានាយកដ្ឋានជំនាញចំណុះក្រសួង និងជំនាញការ ADB។
កិច្ចប្រជុំនេះក្នុងគោលបំណងធ្វើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការឡើងវិញរវាងក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម និងអង្គការFAOលើការងារដូចតទៅ ៖
១- បង្កើនការស្រាវជ្រាវកសាងគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍លើវិស័យធនធានទឹកដោយមានលក្ខណៈគ្រប់ជ្រុងជ្រោយប្រកបដោយការទាក់ទាញអ្នកវិនិយោគពីស្ថាប័នហិរញ្ញប្បទានធំៗ ក្នុងពិភពលោកឲ្យបោះទុនធំៗជាអតិបរិមាលើគម្រោងគ្រប់គ្រងវិស័យធនធានទឹក។
២- អង្គការ UN-FAO និងសហការជិតស្និទ្ធជាមួយនឹងរដ្ឋាភិបាលប្រទេស Australia ដើម្បីបង្កើនការធ្វើទំនើបកម្មលើវិស័យធារាសាស្ត្រ ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
អង្គប្រជុំខាងលើបានប្រព្រឹត្តទៅទទួលនូវលទ្ធផលផ្លែផ្កាខ្ពស់ជាអតិបរមា ក្នុងបរិយាកាសស្និទ្ធស្នាល និងសហប្រតិបត្តិការល្អយូរអង្វែង។