សន្និសីទ​វិទ្យាសាស្ត្រ​លើក​ទី ៤ ប្រធានបទ​ការអភិរក្ស និង​គ្រប់គ្រង​បឹង​ក្នុង​តំបន់​ត្រូពិច​នៃ គម្រោង SATRAPs
​នា​ថ្ងៃ​ចន្ទ ៣ រោច ខែ ភទ្របទ ឆ្នាំ កុរ ឯកស័ក ព​.​ស ២៥៦៣ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ១៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០១៩ ឯកឧត្តម​សាស្ត្រាចារ្យ លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ដឹកនាំ​មន្ត្រី​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស​អនុវត្តន៍​គម្រោង SATRAPS ដើម្បី​ចូលរួម​សន្និសីទ​វិទ្យាសាស្ត្រ​លើក​ទី ៤ ក្រោម​ប្រធានបទ ការអភិរក្ស និង​គ្រប់គ្រង​បឹង​ក្នុង​តំបន់​ត្រូពិច នៅ​សណ្ឋាគារ​សុខា រាជធានី​ភ្នំពេញ ។ សន្និសីទ​នេះ ក្នុង​គោលបំណង​ដើម្បី
1- ចែករំលែកនូវលទ្ធផលចុងក្រោយរបស់អ្នកស្រាវជ្រាវវិទ្យាសាស្រ្តពាក់ព័ន្ធក្នុងការអភិរក្សបរិស្ថាន និងការ គ្រប់គ្រង បឹងទន្លេសាប និងបឹងនៅជុំវិញពិភពលោក។
2- ចែករំលែកពីលទ្ធផលរបស់គម្រោង SATREPS
ក្នុងឱកាស​នេះ​ចូលរួម​ក្នុង​សន្និសីទ​នេះ ថ្នាក់ដឹកនាំ និង​មន្ត្រី​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បានធ្វើ​បទ​បង្ហាញ ចែករំលែក​ចំណេះដឹង​នូវ​របកគំហើញ​នៃ​ការសិក្សា​៖
១/ ចែករំលែក​លើ​ប្រធានបទ Mission of Tonle Sap Authority ដោយ​ឯកឧត្តម​សាស្ត្រាចារ្យ លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន អ​ទស​
២/ ចែករំលែក​ការសិក្សា​លើ​ប្រធានបទ Tonle Chhmar Lake-part of Tonle Sap Great Lake-Biosphere reserve fresh water eco-system and eco-hydrology study ដោយ​លោក ខ្វាន់ ភក្ត្រា ប្រធានការិយាល័យ ធនធាន​រ៉ែ