ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អញ្ជើញ​ចូលរួម​ក្នុង​វេទិកា​ពិគ្រោះ​យោបល់​លើក​ទី​១ ស្តីពី​អ្នកពាក់ព័ន្ធ​នានា​លើ​អភិបាលកិច្ច​ទឹក​នៅ​ប្រទេស​កម្ពុជា​
​នា​ថ្ងៃទី ២១ ខែមករា ឆ្នាំ​២០១៦ ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អគ្គលេខាធិការ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ក្នុង​វេទិកា​ពិគ្រោះ​យោបល់​លើក​ទី​១ ដែល​រៀបចំឡើង​ដោយ​វិទ្យាស្ថាន​បណ្តុះបណ្តាល​និង​ស្រាវជ្រាវ​ដើម្បី​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា (​វ​បស​អ​-CDRI) ស្តីពី​អ្នកពាក់ព័ន្ធ​នានា​លើ​អភិបាលកិច្ច​ទឹក​នៅ​ប្រទេស​កម្ពុជា នៅ​សណ្ឋាគារ​ភ្នំពេញ រាជធានី​ភ្នំពេញ ។ វេទិកា​ពិគ្រោះ​យោបល់​នេះ​រៀបចំឡើង​ក្នុង​គោលបំណង ដើម្បី​ផ្លាស់ប្តូរ​បទពិសោធន៍ ចំណេះដឹង ដើម្បី​ជំរុញអោយមាន​អភិបាលកិច្ច​ទឹក​ល្អ ពីព្រោះ​ការធ្វើ​បែបនេះ​មាន​សារៈសំខាន់​ក្នុងការ​បង្កើតអោយមាន​និរន្តរភាព និង​ការអភិវឌ្ឍន៍​ដែលមាន​ការចូលរួម​ពី​គ្រប់​មជ្ឈដ្ឋាន​នៃ​អាង​ទន្លេ​។ វិទ្យាស្ថាន​បណ្តុះបណ្តាល​និង​ស្រាវជ្រាវ​ដើម្បី​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា (​វ​បស​អ​-CDRI) កំពុងធ្វើការ​ស្រាវជ្រាវ​លើ​គម្រោង MK20 ស្តីពី​កិច្ចពិភាក្សា​អំពី​មនុស្ស ផ្នត់គំនិត និង​លទ្ធផល​នៃ​អភិបាលកិច្ច​ទន្លេមេគង្គ ហើយ​គម្រោង​នេះ​រួមសហការ​ជាមួយ​វិទ្យាស្ថាន​គោលនយោបាយ​ទឹក នៃ​សាកលវិទ្យាល័យ​សឹង្ហ​បុរី វេទិកា​នៃ​អង្គការ​មិនមែន​រដ្ឋាភិបាល​ស្តីពី​កម្ពុជា និង​សាកលវិទ្យាល័យ Gothenburg នៃ​ប្រទេស​ស៊ុយ​អ៊ែត​។ ការសិក្សា​នេះ​ក្នុង​គោលបំណង​៖ (១) ដើម្បី​ស្វែងរក​ការមូល​មតិ​គ្នា​និង​ការគាំទ្រ​លើ​និយមន័យ​នៃ​អភិបាលកិច្ច​ល្អ​នៃ​ទន្លេមេគង្គ​រវាង​អ្នកធ្វើការ​សម្រេចចិត្ត​ផ្នេ​ក​អភិបាលកិច្ច​ទន្លេមេគង្គ ក្នុងការ​ជំរុញអោយមាន​សមភាព​ក្នុងការ​ចែករំលែក​ផលប្រយោជន៍ និង​វិធីសាស្ត្រ​ក្នុងការ​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ​អេកូឡូស៊ី​និង​ទឹក និង (២) ជំរុញអោយមាន​ការចូល​រួម​ដោយផ្ទាល់​របស់​ស្ត្រី​ក្នុងការ​សម្រេចចិត្ត​ទៅលើ​រឿង​ទឹក តាមរយៈ​ការបណ្តុះ  បណ្តាល ការពិភាក្សា ការចូលរួម ការសម្របសម្រួល និង​ផ្តល់ព័ត៌មាន​តាមបែប​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ​។​