H.E Hell Tony, Secretary General, to Lead the Meeting on the Follow-up of the Working Activities Implementation of the General Secretariat of Tonlesap Authority (2015-2017) for the 1st Semester of 2015
On July 31, 2015, in the auditorium of the Ministry of Water Resources and Meteorology (Kbal Tnal), H.E Hell Tony, Secretary General of Tonle Sap Authority, High Representative of the Minister of Water Resources and Meteorology, and Chairman of Tonlesap Authority, led the meeting on "the Follow-up of the Working Activities Implementation of the General Secretariat of Tonle Sap Authority (2015-2017) for the 1st Semester of 2015", with the participation of H.E Advisor to Tonlesap Authority, Deputy Secretary General, Director and Deputy Director of Departments, Chief and Vice Chief of Offices and officials under the General Secretariat of Tonle Sap Authority, in total of 52 participants. This meeting aimed to consult on the working results of the implementation of the Action Plan within 6 months of each department and to further strengthen the implementation of the Action Plan of the General Secretariat of Tonle Sap Authority in 2015-2017 effectively.​