H.E Hell Tony, General Secretary of Tonle Sap Authority, Led the Meeting of the Technical Working Group (WG10)
In the afternoon of June 25, 2015 in the meeting room of Tonle Sap Authority building, H.E Hell Tony, Secretary General of Tonle Sap Authority, led a meeting of the Technical Working Group (WG10) to discuss and review on the 2nd draft of the Tonle Sap Authority Strategic Plan 2016-2020 with the participation form advisor of Tonle Sap Authority, project consultants of ADB and WG10. The meeting aimed to review the strategic plan for Tonle Sap Authority, edited by the project consultants after receiving comments from ministries, institutions, development partners and NGOs who attended the previous consultative workshops.
Technical Working Group (WG10) provided comments on the draft document to the consultants to further modify the document  in accordance to the comments from the workshop and the working group to make the documents better before the upcoming workshop so that it is acceptable and can get participation from relevant stakeholders with effectiveness in contribution to the management, development and conservation of natural resources in Tonle Sap Lake region and the relevant areas with sustainability.​