សកម្មភាព​ថ្នាក់ដឹកនាំ​អញ្ជើញ​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ថ្នាក់​តំបន់​
​ឯកឧត្តម អ៊ឹង គឹម​លាង អគ្គលេខាធិការរង នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​ជា ប្រធាន​អនុវត្ត​គម្រោង​សហប្រតិបត្តិការ​កម្ពុជា​-​ថៃ ស្តីពី​ការគ្រប់គ្រង​អាង​ទន្លេសាប​-​ទន្លេ​សុង​ក្លា បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ថ្នាក់​តំបន់ ស្តីពី​ការធ្វើផែនការ​សកម្មភាព រំកិល ៦ ខែ របស់​គម្រោង​ឆ្លងដែន ដែលជា​ផ្នែក​មួយ​នៃ​គម្រោង​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ   មេគង្គ នៃ​គណៈកម្មកា​ទន្លេមេគង្គ ក្រោម​ជំនួយ​របស់​ធនាគារពិភពលោក (World Bank) ដែល​បាន​ប្រព្រឹត្តទៅ​ចាប់ពី​ថ្ងៃទី ១៥ ដល់​ថ្ងៃទី ១៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០១៤ នៅ​ទីក្រុង​វៀង​ច័ន្ទ ប្រទេស​ឡាវ ដោយមាន​ការអញ្ជើញ​រួម​ពី​អ្នក សម្របសម្រួល​គម្រោង​ថ្នាក់ជាតិ  ជំនួយការ​អ្នកសម្របសម្រួល​ថ្នាក់ជាតិ ទីប្រឹក្សា​គម្រោង និង​តំណាង​ក្រុមការងារ​នៃ​ប្រទេស​នីមួយៗ​ជា​សមាជិក ។ សិក្ខាសាលា ដើម្បី​ពិភាក្សា​ពី​ការ​ស្ថានភាព​អនុវត្ត​គម្រោង​នាបច្ចុប្បន្ន រួមទាំង​ភាព​ប្រឈម​នានា ដែល​អាច​កើត​ទ្បើង​ក្នុងការ​អនុវត្ត​គម្រោង និង​ការរៀបចំ​ផែនការ​សកម្មភាព និង​ថវិកា​រំកិល ៦ ខែ​សម្រាប់​ឆ្នាំ ២០១៤ ។​