ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​គម្រោង​ថវិកា​ឆ្នាំ ២០១៥
​ឆ្លងតាម​លទ្ធផល​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​ចរចា​គម្រោង​ថវិកា​ក្នុង​ក​ម្រឹត​ជំនាញ​រវាង​ក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច និង​ហិរញ្ញវត្ថុ ជាមួយ​ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា ដោយ​ផ្អែកលើ​មូលដ្ឋាន​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​ថវិកា​សម្រាប់​ឆ្នាំ ២០១៥- ២០១៦-២០១៧ កាលពី​ថ្ងៃទី ១៧ ខែកក្កដា ឆ្នាំ ២០១៤ ។ នា​ព្រឹក​ថ្ងៃទី ២៩ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០១៤ ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អគ្គលេខាធិការ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ជាមួយ និង លោក សរ គឹម​សាន្ត ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​រដ្ឋបាល ផែនការ និង​សហប្រតិបត្តិការ បាន​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​គម្រោង​ថវិកា ក្នុង​ក​ម្រឹត​ថ្នាក់ដឹកនាំ​រវាង​ក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច និង​ហិរញ្ញវត្ថុ ជាមួយ​ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម ដើម្បី​ពិនិត្យ និង​ពិភាក្សា​បន្ថែម​លើ​ការស្នើសុំ​កញ្ចប់​ថវិកា សម្រាប់​ដំណើរការ​ការងារ​ក្នុង​ឆ្នាំ ២០១៥ ។
​ជាក់ស្តែង កិច្ចប្រជុំ​ខាងលើនេះ ត្រូវបាន​ប្រព្រឹត្តិ​ក្រោម​ការដឹកនាំ​ដោយ​របស់​ឯកឧត្តម ញាណ ឡេង អនុរដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច និង​ហិរញ្ញវត្ថុ និង​ឯកឧត្តម ប៊ុន ហ៊ាន រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម ព្រមទាំង​ថ្នាក់ដឹកនាំ និង​មន្ត្រី​ថ្នាក់​នាយកដ្ឋាន​បច្ចេកទេស​នៃ​ក្រសួង​ធនធានទឹក និង  ឧតុនិយម និង​ក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច និង​ហិរញ្ញវត្ថុ ។