ការអញ្ជើញ​ចូលរួម​របស់​ថ្នាក់ដឹកនាំ ក្នុង​កិច្ច​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី​ការចែករំលែក​ផលប្រយោជន៍​ក្នុង​បរិបទ​ទឹកទន្លេ​ឆ្លងដែន​
​ក្រោម​ការសម្របសម្រួល​ថ្នាក់ជាតិ​របស់​គណៈកម្មាធិកា​រ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា សម្រាប់​កម្មវិធី​ផែនការអភិវឌ្ឍន៍​អាង​ទន្លេ ឯកឧត្តម ខូវ មាស  អគ្គលេខាធិការរង  អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​ជា​សមាជិក​ក្រុមការងារ​អង្គភាព​សម្របសម្រួល​ផែនការអភិវឌ្ឍន៍​អាង (BDP-CU) ត្រូវបានចាត់តាំង​ឲ្យ​ចូលរួម​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី​ការចែក រំលែក​ផលប្រយោជន៍​ក្នុង​បរិបទ​ទឹកទន្លេ​ឆ្លងដែន និង​ក្របខ័ណ្ឌ​សូចនាករ​របស់​គណៈកម្មកា​រ​ទន្លេមេគង្គ​សម្រាប់​ការគ្រប់ គ្រង​អាង​ទន្លេមេគង្គ ដែល​បាន​ប្រព្រឹត្តទៅ​នា​ថ្ងៃទី ៣- ៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ ២០១៤ នៅ​ខេត្តសៀមរាប​។ គោលបំណង​នៃ​អង្គសិក្ខាសាលា គឺ​និត្យ​លើ​ឯកសារ ព្រាង​នៃ​សូ​ចនករ​សម្រាប់​ការគ្រប់គ្រង​អាង​ទន្លេ និង​ពិភាក្សា​លើ​គោល​គំនិត អំពី​ការចែករំលែក​ផលប្រយោជន៍​កំរិត​ថ្នាក់​តំបន់ ព្រមទាំង​ពិភាក្សា​លើ​វិធីសាស្ត្រ​សម្រាប់​អនុវត្តន៍​ក្នុង​បរិបទ​តំបន់​ទន្លេមេគង្គ​។ ជា​លទ្ធផល​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​នេះ គឺ​ទទួលបាន​នូវ​ធាតុ​ចូល (Inputs) យ៉ាងសំខាន់​សម្រាប់​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស​ដែល​នឹងត្រូវ​លើកយក​ទៅធ្វើ​បទ​បង្ហាញ​នៅក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​ថ្នាក់​តំបន់​នាពេលខាងមុខ​។