សិក្ខាសាលា ស្តីពី​ការផ្សព្វផ្សាយ​បើក​អនុវត្ត គម្រោងការ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​សម្រាប់​ទន្លេសាប​(​កម្ពុជា​) និង​ទន្លេ​សុង​ក្លា (​ថៃ​)
​ក្រោម​ការសម្របសម្រួល​របស់​លេខាធិការដ្ឋាន​នៃ​គណៈកម្មការ​ទន្លេមេគង្គ Mekong River Commission Secretariat (MRCs) ស្ថិតក្រោម​ការអនុវត្ត​គម្រោង​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​មេគង្គ Mekong IWRM Project (M-IWRM) បាន​ផ្តួចផ្តើម​រៀបចំឡើង​នូវ គម្រោង​ឆ្លងដែន (Transboundary project) និង​គម្រោង​ទំនាក់ទំនង​សហប្រតិបត្តិការ (Cooperation Project) ហើយ​ដែល​ទទួលបាន​មូលនិធិ​គាំទ្រ​ពី​ធនាគារពិភពលោក ។ នា​ថ្ងៃទី ៣០ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០១៤ នេះ នៅ​ទីស្តីការក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម (​អគារ​ដើមត្នោត​) អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ដែលជា​ភ្នាក់ងារ​អនុវត្ត​គម្រោង បានរៀបចំ​សិក្ខាសាលា ស្តីពី​ការផ្សព្វផ្សាយ​បើក​អនុវត្ត​គម្រោងការ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ សម្រាប់​ទន្លេសាប (​កម្ពុជា​) និង​ទន្លេ​សុង​ក្លា (​ថៃ​) ក្រោម​អធិបតីភាព ឯកឧត្តម តែ ណា​វុ​ធ អគ្គលេខាធិការ​នៃ​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា ដែលជា​ភ្នាក់ងារ​សម្របសម្រួល​ថ្នាក់ជាតិ​នៃ​គម្រោង​ឆ្លងដែន និង​មានការ​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ពី​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​មកពី​បណ្តា​ក្រសួង​-​ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ គណៈកម្មការ​ទន្លេមេគង្គ ដៃគូរ​អភិវឌ្ឍន៍ វិទ្យាស្ថាន​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ និង​អង្គការ​ជាតិ​-​អន្តរជាតិ ។ ជាក់ស្តែង សិក្ខាសាលា​នេះ គឺមាន​គោលបំណង ដើម្បី​ផ្សព្វផ្សាយ​ពី​សកម្មភាព​អនុវត្ត​គម្រោង​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​ក្នុង​ទន្លេសាប​(​កម្ពុជា​) និង​ទន្លេ​សុង​ក្លា (​ថៃ​) ដល់​ក្រសួង​-​ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ  អង្គការ​ក្រៅ​រាជរដ្ឋាភិបាល និង​ដៃគូ​អភិវឌ្ឍន៍​នានា បាន​ជ្រាប​អំពី​យន្តការ​នៃ​ការអនុវត្ត​គម្រោង ក្នុង​ការចូល​រួមសហកា​រ​អនុវត្ត​ទទួលបាន​ជោគជ័យ និង​ឲ្យ​កាន់​តែមាន​ប្រសិទ្ធភាព ។​