កិច្ចប្រជុំ​គណៈកម្មការ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​អាង​ស្ទឹងសែន នៅ​ខេត្តព្រះវិហារ និង​ខេត្តកំពង់ធំ​
​នា​ថ្ងៃទី 22-23 ខែឧសភា ឆ្នាំ 2014 ក្រុមការងារ​ថ្នាក់ជាតិ គម្រោង​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​អាង​ស្ទឹងសែន ដឹកនាំ​ដោយ ឯកឧត្តម​សាស្ត្រាចារ្យ លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប រួម​ជាមួយនិង​ជំនាញការ​ទីភ្នាក់ងារ​ទឹក​អន្តរជាតិ​បារាំង (France Water Agency) លោក Phillippe SENNHAUSER និង លោកស្រី Sophie LELCHATE បានរៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ការងារ​ជាមួយនឹង​គណៈកម្មការ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​អាង​ស្ទឹងសែន​ខេត្តព្រះវិហារ និង​ខេត្តកំពង់ធំ ដើម្បី​ត្រួត​ពិនិត្យឡើងវិញ​នូវ​លទ្ធផល​ការងារ​ដែល​ក្រុមការងារ​បាន​អនុវត្ត​នាពេល​កន្លងមក និង​ពង្រឹង​ប្រសិទ្ធភាព​ក្រុមការងារ​របស់​គណៈកម្មកា​រ ក្នុងទិសដៅ​លើកកម្ពស់​ការអនុវត្ត​ការងារ​បន្ត ។ កិច្ចប្រជុំ​នេះ មានការ​ចូលរួម​ពី​សមាជិក​ក្រុមការងារ​នៃ​គណៈកម្មការ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​អាង​ស្ទឹងសែន​ខេត្តព្រះវិហារ និង​ខេត្តកំពង់ធំ ក្នុងនោះ គឺមាន​អាជ្ញាធរ​ថ្នាក់​ខេត្ត ក្រុង ស្រុក និង​ឃុំ ដែល​ជាប់​នឹង​ដងស្ទឹង​សែន ។ ក្នុង​ដំណើរការ​នៃ​អង្គប្រជុំ ក៏បាន​ធ្វើការ​ពិភាក្សា​ជា​ក្រុម ដោយ​ផ្តោត​សំខាន់ លើ​ការប្រើប្រាស់​ទឹក​សម្រាប់​គ្រួសារ អនាម័យ សុខភាព គុណភាព​ទឹក ជីវចម្រុះ វិស័យ​កសិកម្ម កិច្ចការពារបរិស្ថាន និង​ចរាចរ​ផ្លួ​វ​ទឹកជា​ដើម ។