ក្រុមការងារ​នាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​បន្ត​ចុះ​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ​ពី​ការតាមដាន​គម្រប​ដី​កសិកម្ម និង​ការប្រើប្រាស់​ដី នៅ​តំបន់​ទន្លេសាប និង​តំបន់​ពាក់ព័ន្ធ ក្នុង​ខេត្តបាត់ដំបង​
​កាលពី​ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍ ៨​កើត  ខែអស្សុជ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​១០ ខែតុលា ឆ្នាំ​២០២៤ លោកស្រី ប្រាក់ ចាន់​វ​ឌ្ឍ​នា អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ បាន​ដឹកនាំ​ក្រុមការងារ បន្ត​ចុះ​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ​ពី​ការតាមដាន​គម្រប​ដី​កសិកម្ម និង​ការប្រើប្រាស់​ដី នៅ​តំបន់​ទន្លេសាប និង​តំបន់​ពាក់ព័ន្ធ នៅ ឃុំ​ជ្រៃ ឃុំ​តា​លាស់ និង​ឃុំ​ព្រៃតូច ស្រុក​ម៉ោង​ឬ​ស្សី ខេត្តបាត់ដំបង​។
​ក្រុមការងារ​បាន​ចុះ​សិក្សា​លើ​៖
១. ប្រមូល​ទិន្នន័យ​កសិកម្ម ទាក់ទង​នឹង​ចំនួន​ប្រជាជន​ដែល​ប្រកប​របរ​កសិកម្ម ផ្ទៃដី​កសិកម្ម និង​ការធ្វើ​កសិកម្ម នៅ​សាលាស្រុក​ម៉ោង​ឬ​ស្សី និង​នៅតាម​ឃុំ​ចំនួន ៣ ជាមួយ​អាជ្ញាធរ​ពាក់ព័ន្ធ ។​
២. ចុះ​ដល់ទី​តាំង​ផ្ទាល់ ដើម្បី​ពិនិត្យមើល​ស្ថានភាព​ជាក់ស្ដែង​លើ​ការប្រើប្រាស់​ដី និង​គម្រោង​ដី​កសិកម្ម​នៅក្នុង​ឃុំ​ចំនួន ៣ គឺ​ឃុំ​ជ្រៃ ឃុំ​តា​លាស់ និង​ឃុំ​ព្រៃតូច​។​