លោក លឹម ហេង អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ដឹកនាំ​ក្រុមការងារ​ចុះ​ផ្សព្វផ្សាយ​បង្កើន​ការយល់ដឹង​អំពី​ច្បាប់ និង​លិខិតបទដ្ឋាន​គតិយុត្ត​ពាក់ព័ន្ធ​ការគ្រប់គ្រង អភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍន៍​ធនធានធម្មជាតិ​ដល់​ប្រជា​សហគមន៍​ស្ថិតនៅ​
​នា​ថ្ងៃ​ពុធ ៧​កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​០៩ ខែតុលា ឆ្នាំ​២០២៤ លោក លឹម ហេង អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ដឹកនាំ​ក្រុមការងារ​ចុះ​ផ្សព្វផ្សាយ​បង្កើន​ការយល់ដឹង​អំពី​ច្បាប់ និង​លិខិតបទដ្ឋាន​គតិយុត្ត​ពាក់ព័ន្ធ​ការគ្រប់គ្រង អភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍន៍​ធនធានធម្មជាតិ​ដល់​ប្រជា​សហគមន៍​ស្ថិតក្នុង​ឃុំ​កោះ​ថ្កូវ ស្រុក​ជល​គី​រី និង​ឃុំ​កំពង់ត្រឡាច ស្រុក​កំពង់ត្រឡាច ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង​។ វគ្គ​ផ្សព្វផ្សាយ​នេះ ក៏មាន​ការអញ្ជើញ​ចូលរួម​ពី​លោក​មេឃុំ ជំទប់​ឃុំ មេភូមិ សមាជិក​ភូមិ ផ្នែក​ជលផល នាយ​សង្កាត់​ជលផល គណៈកម្មការ​សហគម​ន៍​នេសាទ និង​ប្រជាពលរដ្ឋ​រស់នៅក្នុង​ភូមិ​សាស្ត្រ​ឃុំ​កោះ​ថ្កូវ និង​ឃុំ​កំពង់ត្រឡាច សរុប​ចំនួន ៦៥​នាក់​។​
​សូម​ជម្រាបជូន​ថា ការចុះ​ផ្សព្វផ្សាយ​នេះ ផ្តោតលើ​គោលបំណង​សំខាន់ៗ​រួមមាន ៖
១. ផ្សព្វផ្សាយ ច្បាប់ និង​លិខិតបទដ្ឋាន​គតិយុត្ត​នានា​ពាក់ព័ន្ធ​ការគ្រប់គ្រង អភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍន៍​ធនធានធម្មជាតិ ជីវចម្រុះ និង​ផលប៉ះពាល់​នៃ​ការអនុវត្ត​ច្បាប់ ដើម្បី​ធានាបាន​ក្នុងការ​គ្រប់គ្រង​ធនធានធម្មជាតិ ប្រកបដោយ​និរន្តរភាព
២. បញ្ជ្រៀប​ការយល់ដឹង អំពី​ច្បាប់ និង​លិខិតបទដ្ឋាន​គតិយុត្ត​នានា​ពាក់ព័ន្ធ​ការគ្រប់គ្រង អភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍន៍​ធនធានធម្មជាតិ និង​ជីវចម្រុះ​។​
​ក្នុង​វគ្គ​ផ្សព្វផ្សាយ​នេះ​ផងដែរ ក្រុមការងារ​ក៏បាន​ធ្វើការ​បង្ហាញ  អំពី​ច្បាប់ និង​លិខិតបទដ្ឋាន​គតិយុត្ត​នានា​ពាក់ព័ន្ធ​ការគ្រប់គ្រង អភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍន៍​ធនធានធម្មជាតិ ជីវចម្រុះ ធនធាន​ធ​ល​ផល និង​ព្រៃ​លិច​ទឹក មានដូចជា ៖