នាថ្ងៃពុធ ៧កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៩ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ លោក លឹម ហេង អនុប្រធាននាយកដ្ឋាននីតិកម្ម និងផ្សព្វផ្សាយ នៃអាជ្ញាធរទន្លេសាប បានដឹកនាំក្រុមការងារចុះផ្សព្វផ្សាយបង្កើនការយល់ដឹងអំពីច្បាប់ និងលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តពាក់ព័ន្ធការគ្រប់គ្រង អភិរក្ស និងអភិវឌ្ឍន៍ធនធានធម្មជាតិដល់ប្រជាសហគមន៍ស្ថិតក្នុងឃុំកោះថ្កូវ ស្រុកជលគីរី និងឃុំកំពង់ត្រឡាច ស្រុកកំពង់ត្រឡាច ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង។ វគ្គផ្សព្វផ្សាយនេះ ក៏មានការអញ្ជើញចូលរួមពីលោកមេឃុំ ជំទប់ឃុំ មេភូមិ សមាជិកភូមិ ផ្នែកជលផល នាយសង្កាត់ជលផល គណៈកម្មការសហគមន៍នេសាទ និងប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅក្នុងភូមិសាស្ត្រឃុំកោះថ្កូវ និងឃុំកំពង់ត្រឡាច សរុបចំនួន ៦៥នាក់។
សូមជម្រាបជូនថា ការចុះផ្សព្វផ្សាយនេះ ផ្តោតលើគោលបំណងសំខាន់ៗរួមមាន ៖
១. ផ្សព្វផ្សាយ ច្បាប់ និងលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តនានាពាក់ព័ន្ធការគ្រប់គ្រង អភិរក្ស និងអភិវឌ្ឍន៍ធនធានធម្មជាតិ ជីវចម្រុះ និងផលប៉ះពាល់នៃការអនុវត្តច្បាប់ ដើម្បីធានាបានក្នុងការគ្រប់គ្រងធនធានធម្មជាតិ ប្រកបដោយនិរន្តរភាព
២. បញ្ជ្រៀបការយល់ដឹង អំពីច្បាប់ និងលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តនានាពាក់ព័ន្ធការគ្រប់គ្រង អភិរក្ស និងអភិវឌ្ឍន៍ធនធានធម្មជាតិ និងជីវចម្រុះ។
ក្នុងវគ្គផ្សព្វផ្សាយនេះផងដែរ ក្រុមការងារក៏បានធ្វើការបង្ហាញ អំពីច្បាប់ និងលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តនានាពាក់ព័ន្ធការគ្រប់គ្រង អភិរក្ស និងអភិវឌ្ឍន៍ធនធានធម្មជាតិ ជីវចម្រុះ ធនធានធលផល និងព្រៃលិចទឹក មានដូចជា ៖