លោក ឡូញ ណារិន្ន ប្រធានការិយាល័យ​កសិក​ម្ម​ចម្រុះ និង​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​របស់​អាជ្ញាធ​រ​ទន្លេសាប បាន​ទៅ​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ស្តីពី “​រួមបញ្ចូល​គ្នា​លើ​ការគ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក (Integrated Water Resources Management)” នៅ​ទីក្រុង Hangzhou ខេត្ត Zhejiang ទីក្រុង Nan
​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​សុក្រ ១១​កើត ដល់​ថ្ងៃ​សៅរ៍ ១១​រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​១៣ ដល់​ថ្ងៃទី​២៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២៤ លោក ឡូញ ណារិន្ន ប្រធានការិយាល័យ​កសិក​ម្ម​ចម្រុះ និង​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ទៅ​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ស្តីពី “​រួមបញ្ចូល​គ្នា​លើ​ការគ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក (Integrated Water Resources Management)” នៅ​ទីក្រុង Hangzhou ខេត្ត Zhejiang ទីក្រុង Nanjing ខេត្ត Jiangsu និង​ទីក្រុង Beijing នៃ​សាធារណៈរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន​។ វគ្គ​សិក្ខាសាលា​នេះ រៀបចំឡើង​ដោយ វិទ្យាស្ថាន​ស្រាវជ្រាវ​ជាតិ​សម្រាប់​អគ្គិសនី​ជនបទ​, ក្រសួង​ធនធានទឹក (MWR) សាធារណៈរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន​, មជ្ឈមណ្ឌល​តំបន់ Hangzhou (​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក​) សម្រាប់​ថាមពល​វា​រី​អគ្គិសនី​ខ្នាតតូច (HRC)  និង​សហការ​រៀបចំ​ដោយ​មជ្ឈមណ្ឌល​សហប្រតិបត្តិ​ការ​ធនធានទឹក ឡាន​ឆាង​-​មេគង្គ ក្រោម​ការឧបត្ថម្ភ​ថវិកា របស់​ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម នៃ​សាធារណៈរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន ដើម្បី​ជាការ​ឆ្លើយតប​ទៅនឹង​ការប្រែប្រួល​អាកាសធាតុ​សកល ដែលមាន​ការចូលរួម​ពី មន្ត្រី​រាជរដ្ឋាភិបាល វិទ្យាស្ថាន​សិក្សា ក្រុម​សាស្ត្រាចារ្យ អ្នកជំនាញការ អ្នកបច្ចេកទេស អ្នកស្រាវជ្រាវ ស្ថាប័ន​ជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ និង​បណ្តា​ប្រទេស​ផ្សេងៗ​សរុប​ចំនួន ៣២ រូប ដូចជា ៖ កម្ពុជា ថៃ មី​យ៉ាន់​ម៉ា វៀតណាម ឡាវ និង​ឥណ្ឌូនេស៊ី ។ ក្នុងនោះ សិក្ខាកាម​ក៏បាន​ចូលរួម​សន្និសីទ សប្តាហ៍​ទឹក​អន្តរជាតិ​អាស៊ី​លើក​ទី ៣ (3rd Asia International Water Week) ក្រោម​ប្រធានបទ ការលើកកម្ពស់​សុវត្ថិ​ភាព​ទឹក​នាពេល​អនាគត​របស់​យើង (Enhancing Our Future Water Security) ដែល​បានរៀបចំ​នៅ​មជ្ឈមណ្ឌល​សន្និបាត​អន្តរជាតិ​ប៉េកាំង ក្នុង​ទីក្រុង​ប៉េកាំង នៃ​សាធារណៈរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន នា​ថ្ងៃទី ២៤ ដល់​ថ្ងៃទី ២៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២៤ ។ ទន្ទឹមនឹងនោះ វគ្គ​សិក្ខាសាលា​ខាងលើ​ក៏មាន​ការចុះ​ធ្វើ    ទស្សនៈកិច្ច​សិក្សា​ស្វែងយល់​បន្ថែម​នៅតាម​ក្រុមហ៊ុន តំបន់​ប្រវត្តិសាស្ត្រ និង​សាកលវិទ្យាល័យ​ហូ​ហៃ ផងដែរ ។​