លោកស្រី ទេស សុដាវី អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​រដ្ឋបាល ផែនការ និង​សហប្រតិបត្តិការ បាន​ដឹកនាំ​ក្រុមការងារ​យេនឌ័រ​របស់​អាជ្ញាធរ​ទ​ន្លេ​សាប បាន​បន្ត​ចុះ​ស្វែងយល់​ពី​ការលើកកម្ពស់​ការយល់​ដឹង និង​កសាង​សមត្ថភាព​យេនឌ័រ​លើ​ការគ្រប់គ្រង​ធនធានធម្មជាតិ ស្ថិតនៅក្នុង​ខេត្តកំពង់
​កាលពី​ថ្ងៃ​ពុធ ៨​រោច ដល់​ថ្ងៃ​សៅរ៍ ១១​រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​២៥ ដល់​ថ្ងៃទី​២៨ ខែកញ្ញា​ឆ្នាំ​២០២៤ លោកស្រី ទេស សុដាវី អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​រដ្ឋបាល ផែនការ និង​សហប្រតិបត្តិការ បាន​ដឹកនាំ​ក្រុមការងារ​យេនឌ័រ​របស់​អាជ្ញាធរ​ទ​ន្លេ​សាប ចុះ​ស្វែងយល់​ពី​ការលើកកម្ពស់​ការយល់​ដឹង និង​កសាង​សមត្ថភាព យេនឌ័រ​លើ​ការគ្រប់គ្រង​ធនធានធម្មជាតិ ស្ថិតនៅក្នុង​ឃុំ​សូ​យោង ស្រុក​តាំងគោក ខេត្តកំពង់ធំ​។
​ការចុះ​សិក្សា​នេះ ក្នុង​គោលដៅ​:
- ក្រុមការងារ​ចុះ​ជួបពិភាក្សា​ការងារ​ពាក់ព័ន្ធ​យេនឌ័រ​ជាមួយ​អាជ្ញាធរ​មូលដ្ឋាន​ស្ថិតនៅ​ឃុំ​សូ​យោង ស្រុក​តាំងគោក ខេត្តកំពង់ធំ​
- សម្ភាសន៍​ពី​ការងារ​ស្ត្រី​។​
​សូម​ជម្រាបជូន​ថា​: ក្រុមការងារ​បាន​ចុះ​សិក្សា​ស្វែងយល់​នេះ ផ្ដោត​សំខាន់​លើ​ការលើកកម្ពស់​ការយល់​ដឹង​យេនឌ័រ​ជូន​ដល់​អាជ្ញាធរ​មូលដ្ឋាន ដើម្បី​ពង្រឹងសមត្ថភាព​យេនឌ័រ​បន្ថែម​ពី​អត្ថប្រយោជន៍​ពី​បឹង​ទន្លេសាប និង​ឱ្យមាន​ការចូលរួម​រប​ស់​ស្ត្រី​ដោយមាន​សមត្ថភាព និង​សមធម៌​មិន​រើសអើង ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការងារ​គ្រប់គ្រង​ធនធានធម្មជាតិ​នៅ​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប​។​សកម្មភាព​នេះ​សិក្សា​មាន​គោលបំណង​: