នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ២រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ហ៊ែល តូនី អនុប្រធានក្តាប់រួមអាជ្ញាធរទន្លេសាប តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម ថោ ជេដ្ឋា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម និងជាប្រធានអាជ្ញាធរទន្លេសាប បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាលើកទី១ ជាមួយក្រុមការងារបច្ចេកទេសអាជ្ញាធរទន្លេសាប ដើម្បីស្តាប់បទបង្ហាញបច្ចេកទេសការងារ របស់ទីប្រឹក្សាបច្ចេកទេសអន្តរជាតិ ដែលធនាគារពិភពលោកបានជ្រើសរើសឱ្យជួយកិច្ចការបច្ចេកទេសដល់អាជ្ញាធរទន្លេសាប ក្នុងដំណើរការរៀបចំក្របខ័ណ្ឌយុទ្ធសាស្ត្រ សម្រាប់អាងបឹងទន្លេសាប នៃកម្មវិធីការអនុវត្តវាយតម្លៃសន្តិសុខទឹក ឆ្នាំ២០២៤-២០២៦។
សូមបញ្ជាក់ថា អាជ្ញាធរទន្លេសាប ទទួលបានកិច្ចសហការគាំទ្រពីធនាគារពិភពលោក (WB), ក្រសួងការបរទេស និងពាណិជ្ជកម្ម (DFAT) និងអង្គការភាពជាដៃគូទឹកអូស្ត្រាលី (AWP) ដើម្បីកំណត់រៀបចំក្របខ័ណ្ឌយុទ្ធសាស្ត្រ សម្រាប់អាងបឹងទន្លេសាប នៃកម្មវិធីការអនុវត្តវាយតម្លៃសន្តិសុខទឹក ឆ្នាំ២០២៤-២០២៦៕