បន្ទាប់ពីទទួលការណែនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពី ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ថោ ជេដ្ឋា ប្រធានអាជ្ញាធរទន្លេសាប នាព្រឹកថ្ងៃ អង្គារ ៤រោច ខែជេស្ឋ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ នៅសាលប្រជុំរបស់អគ្គលេខាធិការដ្ឋានអាជ្ញាធរទន្លេសាប ឯកឧត្តម សរ គឹមសាន្ត អគ្គលេខាធិការ បានដឹកនាំប្រជុំពិភាក្សាជាមួយឯកឧត្តមអគ្គលេខាធិការរង និងលោកប្រធាន-អនុប្រធាននាយកដ្ឋានទាំងបួន ស្ថិតក្រោមឱវាទអគ្គលេខាធិការដ្ឋានដើម្បីធ្វើការពិនិត្យឡើងវិញ វិភាគមុខងារ និងរចនាសម្ព័ន្ធរបស់អាជ្ញាធរទន្លេសាប ។
សូមបញ្ជាក់ថា កិច្ចប្រជុំពិភាក្សានេះ គឺឆ្លើយតបទៅនឹងភាពចាំបាច់ក្នុងការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពការងារឱ្យកាន់តែប្រសើរឡើងនៅក្នុងដំណើរការការងារស្ថាប័ន ដើម្បីធានាបាននូវប្រសិទ្ធភាពការងារ និងមន្ត្រីប្រកបដោយគុណភាព ជាពិសេសចូលរួមអនុវត្តស្មារតីខ្លឹមសារគោលនយោបាយកំណែទម្រង់ស៊ីជម្រៅរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល ក្រោមការដឹកនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុតរបស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលកន្លងទៅថ្មីៗនេះ បានចេញសេចក្តីណែនាំ ស្តីពីការពិនិត្យឡើងវិញ និងការវិភាគមុខងារ និងរចនាសម្ព័ន្ធក្រសួងស្ថាប័ន គឺក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់ដំណើរការនៃក្រសួងស្ថាប័នឱ្យកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាព និងស័ក្តិសិទ្ធិភាព ក្នុងក្របខ័ណ្ឌនៃការបំពេញមុខងារ និងបេសកកម្មរបស់ស្ថាប័ន និងឆ្លើយតបទៅនឹងយុទ្ធសាស្ត្របញ្ចកោណ ដំណាក់កាលទី១ របស់រាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងនីតិកាលទី៧ នៃរដ្ឋសភា៕