ក្រុមការងារ​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​ទទួលបន្ទុក​ពិនិត្យ​តាមដាន​ការសាងសង់​បង្គោល​តំបន់ ៣ នៃ​អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ចុះ​ពិនិត្យ​ការសាងសង់​បោះបង្គោល​ព្រំ​ការពារ​ដែន​ព្រៃ​លិច​ទឹក និង​ព្រៃ​លិច​ទឹក​តំបន់​៣ ក្នុង​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប​
​បន្ទាប់ពី​ក្រុមការងារ​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​ទទួលបន្ទុក​ត្រួតពិនិត្យ​និយាម​កា បានបញ្ចប់​ការចុះ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាពត្រឹមត្រូវ​និយាម​កា នៅតាម​បណ្តា​ខេត្ត​ទាំង ៦ (​ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ពោធិ៍សាត់ បាត់ដំបង បន្ទាយមានជ័យ សៀមរាប និង​ខេត្តកំពង់ធំ​) ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប នា​ថ្ងៃ​សុក្រ ៩​រោច ដល់​ថ្ងៃអាទិត្យ ១១​រោច ខែ​ពិសាខ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ៣១ ខែឧសភា ដល់​ថ្ងៃទី ០២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២៤  ក្រុមការងារ​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​ទទួលបន្ទុក​ពិនិត្យ​តាមដាន​ការសាងសង់​បង្គោលព្រំ​តំបន់ ៣ នៃ​អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ដឹកនាំ​ដោយ លោក ឡុ​ក សីលា ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​រដ្ឋបាល ផែនការ និង​សហប្រតិបត្តិការ បាន​ចុះ​ពិនិត្យ​ទីតាំង និង​គុណភាព​នៃ​ការសាងសង់​បោះបង្គោល​ព្រំ​តំបន់ ៣ ការពារ​ដែន​ព្រៃ​លិច​ទឹក និង​ព្រៃ​លិច​ទឹក ស្ថិតក្នុង​ភូមិសាស្ត្រ​ខេត្តពោធិ៍សាត់ និង​ខេត្តបាត់ដំបង ។​
​សូមជម្រាបថា ក្នុង​រយៈពេល ៦៤​ថ្ងៃ ដោយ​គិត​ចាប់ពី​ថ្ងៃទី ០១ ខែមេសា មក​ត្រឹម​ថ្ងៃទី ០៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២៤ នេះ ការសាងសង់​បង្គោលព្រំ​តំបន់ ៣ ដែន​ព្រៃ​លិច​ទឹក​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប គឺ​សម្រេចបាន ២១.២០%  និង​បាន​កំពុងតែបន្ត​ជីករណ្តៅ​សាងសង់​បង្គោល​ជា​បន្តបន្ទាប់ ដើម្បី​បញ្ចប់​តាម​ផែនការ​គ្រោងទុក​ឱ្យបាន​មុន​ទឹក​ដំឡើង​លិច​ដែន​ព្រៃ​លិច​ទឹក​តំបន់ ៣ ៕