កញ្ញា ប្រាក់ ចាន់​វ​ឌ្ឍ​នា អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូលរួម​កម្មវិធី​វេទិកា​សិក្សា​ដែល​ផ្តោតលើ​ប្រធានបទ​ស្តីអំពី "​ការកសាង​ទន្លេមេគង្គ ប្រកបដោយ​សុវត្ថិភាព​” ក្នុងនាម​ជា Boundary partner ដើម្បី​ផ្តល់​ធាតុ​ចូលក្នុង​វេទិកា​លើ​ភាព
​ទីក្រុង​បាងកក​៖ ដោយ​ទទួលបាន​ការចាត់តាំង​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​អំពី​សំណាក់ ឯកឧត្តម ថោ ជេដ្ឋា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​ជា ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប នា​ថ្ងៃ​ពុធ ៧​រោច ខែ​ពិសាខ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព​.​ស​.២៥៦៨ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ២៩-៣០ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០២៤ កញ្ញា ប្រាក់ ចាន់​វ​ឌ្ឍ​នា អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូលរួម​កម្មវិធី​វេទិកា​សិក្សា SUMERNET ឆ្នាំ​២០២៤ ដែល​ផ្តោតលើ​ប្រធានបទ​ស្តីអំពី "​ការកសាង​ទន្លេមេគង្គ ប្រកបដោយ​សុវត្ថិភាព​” ក្នុង​ព្រឹត្តិការណ៍​សំខាន់ៗ​ចំនួន ២ ៖ "​កិច្ចប្រជុំ​ដៃគូ SUMERNET"​នៅ​ថ្ងៃទី ២៩ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២៤ និង " វេទិកា​ស្រាវជ្រាវ SUMERNET ដើម្បី​គោលនយោបាយ​" នៅ​ថ្ងៃទី ៣០ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០២៤ និង "​សមត្ថភាព SUMERNET  ការកសាង និង​បណ្តាញ​" នៅ​ក្រុង​បាងកក ប្រទេស​ថៃ​ដោយមាន​អ្នកចូលរួម​ប្រមាណ ១៤៨​នាក់​។
​វេទិកា​សិក្សា​នេះ​មាន​គោលបំណង​៖
ពេញ​មួយ​រយៈពេល នៃ​ការអនុវត្ត SUMERNET 4 All កិច្ចខិតខំ​ប្រឹងប្រែង​រួមគ្នា​មួយ​ត្រូវបាន​ធ្វើឡើង​ដើម្បី​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​អសន្តិសុខ​ទឹក​នៅក្នុង​ទន្លេមេគង្គ​។  តាមរយៈ​ការប្រើប្រាស់​ការស្រាវជ្រាវ ការចូលរួម​គោលនយោបាយ និង​ការផ្តល់​សកម្មភាព​កសាង​សមត្ថភាព កម្មវិធី​នេះ​មាន​គោលបំណង​បង្រួបបង្រួម​ចំណេះដឹង​វិទ្យាសាស្ត្រ និង​គោលនយោបាយ ដើម្បី​អនុញ្ញាតឱ្យ​មានការ​សម្រេច​ចិត្ត​អំពី​គោលនយោបាយ​ដែលមាន​ព័ត៌មាន​ស្តីពី​ការគ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​នៅក្នុង​តំបន់​។  ដូច្នេះហើយ វេទិកា​សិក្សា SUMERNET នៅ​ឆ្នាំ ២០២៤ នឹង​លើកយក​ប្រធានបទ​សំខាន់​មួយ​គឺ "​ពី​ចំណេះដឹង​ដល់​សកម្មភាព​៖ ការកសាង​ទន្លេមេគង្គ​ប្រកបដោយ​សុវត្ថិភាព​"​។​