ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អនុប្រធាន​ក្តាប់​រួម​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប អញ្ជើញ​ចូលរួម វេទិកា​ទឹក​ពិភពលោក
​ដោយ​ទទួលបាន​ការចាត់តាំង និង​ណែនាំ​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​របស់​ឯកឧត្តម ថោ ជេដ្ឋា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​ជា ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប តាមរយៈ​ការគាំទ្រ​ពី​ដៃគូ​អភិវឌ្ឍន៍​ធនាគារពិភពលោក ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អនុប្រធាន​ក្តាប់​រួម អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប រួមជាមួយ​ថ្នាក់ដឹកនាំ​មួយចំនួន​របស់​ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម អមដំណើរ ឯកឧត្តម​រដ្ឋមន្ត្រី ថោ ជេដ្ឋា ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ដើម្បី​ចូលរួម​វេទិកា​ទឹក​ពិភពលោក ដែល​បាន​ប្រព្រឹត្តទៅ​ចាប់ពី​ថ្ងៃទី ២០ ដល់​ថ្ងៃទី ២៤ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២៤ នៅ​ទីក្រុង បាលី ប្រទេស​ឥណ្ឌូនេស៊ី ។​
​សូមបញ្ជាក់ថា នាឱកាស​នៃ​ការអញ្ជើញ​ទៅ​ចូលរួម​វេទិកា​ទឹក​ពិភពលោក ឯកឧត្តម​អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ក៏បាន​អម ឯកឧត្តម​រដ្ឋមន្ត្រី និង​ជា​ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ថ្នាក់​រដ្ឋមន្ត្រី និង​ជំនួប​ពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​ដៃគូរ​អភិវឌ្ឍន៍​ធនាគារពិភពលោក​ប្រចាំ​តំបន់​អាស៊ី​បូព៌ា និង​ប៉ាស៊ីហ្វិក ផងដែរ ។​