រាជធានីភ្នំពេញ ៖ ដោយទទួលបានការឯកភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម និងជាប្រធានអាជ្ញាធរទន្លេសាប នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៥កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំថោះ ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ១៩ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០២៣ ឯកឧត្តម សរ គឹមសាន្ត អគ្គលេខាធិការ អាជ្ញាធរទន្លេសាប បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាពីដំណើរការអនុវត្តការងាររបស់អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន អាជ្ញាធរទន្លេសាប ដែលមានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំ អគ្គលេខាធិការរង ទីប្រឹក្សា ប្រធាន-អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន និងប្រធានការិយាល័យ សរុបចំនួន ២៧នាក់។
កិច្ចប្រជុំនេះមានគោលបំណងពិភាក្សាពីចំណុចខ្លាំង ចំណុចខ្សោយ បញ្ហាប្រឈម និងផ្តោតសំខាន់អំពីលទ្ធផល នៃការចុះសិក្សាស្រាវជ្រាវ ក្នុងផែនការសកម្មភាពប្រចាំឆ្នាំរបស់អាជ្ញាធរទន្លេសាប ។ នៅក្នុងកិច្ចប្រជុំមានការចូលរួមយ៉ាងផុលផុស ពិភាក្សា ផ្តល់គំនិតធាតុចូល និងបទពិសោធន៍ល្អៗ ដែលធ្លាប់បានឆ្លងកាត់កន្លងមក សំដៅលើកកម្ពស់ប្រសិទ្ធភាពបន្ថែមទៀតក្នុងការចុះសិក្សាស្រាវជ្រាវ រៀបចំរបាយការណ៍ពីលទ្ធផល ផ្តល់យោបល់ជូនថ្នាក់ដឹកនាំ ។
នៅក្នុងឱកាសនោះដែរ ឯកឧត្តមប្រធានអង្គប្រជុំបានណែនាំដល់នាយកដ្ឋានក្រោមឱវាទអគ្គលេខាធិការដ្ឋានត្រូវខិតខំយកចិត្តទុកដាក់ បន្តអនុវត្តផែនការសកម្មភាពការងារឆ្នាំ2023 និងគិតគូរគ្រោងផែនការសកម្មភាពឆ្នាំ2024 របស់ខ្លួនអោយស្របតាមតួនាទីភារកិច្ច លិខិតបទដ្ឋាននានា និងស្របតាមផែនការយុទ្ធសាស្ត្របញ្ចកោណដំណាក់កាលទី១ របស់រាជរដ្ឋាភិបាលនីតិកាលទី៧ នៃរដ្ឋសភា ។