រាជធានីភ្នំពេញ ៖ ដោយទទួលបានការឯកភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម និងជាប្រធានអាជ្ញាធរទន្លេសាប ។
ព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១៥កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ២៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣ នៅអគ្គលេខាធិការដ្ឋាន អាជ្ញាធរទន្លេសាប ឯកឧត្តម ហ៊ែល តូនី អនុប្រធានទទួលបន្ទុកក្តាប់រួម បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារពាក់ព័ន្ធនឹងតួនាទីភារកិច្ច និងការទទួលខុសត្រូវរបស់នាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល ផែនការ និងសហប្រតិបត្តិការ ដើម្បីពិនិត្យមើលពីវឌ្ឍនភាពការងារ និងគំនិតទស្សនទានរបស់នាយកដ្ឋាន ក្នុងការគ្រប់គ្រង ដឹកនាំ និងអនុវត្តតួនាទីភារកិច្ចប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព និងប្រសិទ្ធផល ។
+ កិច្ចប្រជុំនេះ មានការចូលរួមពីឯកឧត្តមអគ្គលេខាធិការ ប្រធាន អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន ប្រធាន អនុប្រធានការិយាល័យ និងមន្ត្រីរាជការក្រោមឱវាទនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល ផែនការ និងសហប្រតិបត្តិការ ។
+ បន្ទាប់ពីស្តាប់បទបង្ហាញស្តីពីវឌ្ឍនភាព និងគំនិតទស្សនទានរយៈពេល ៩ខែដើមឆ្នាំ ២០២៣ របស់ប្រធាននាយកដ្ឋាន និងចំណាប់អារម្មណ៍របស់ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរួចមក ។ ឯកឧត្តម ប្រធានអង្គប្រជុំ បានឯកភាពអំពីគំនិតទស្សនទាន ដែលមានចក្ខុវិស័យច្បាស់លាស់ របស់ប្រធាននាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល ផែនការ និងសហប្រតិបត្តិការ ព្រមទាំងបានចង្អុលបង្ហាញនូវគំនិតជាយុទ្ធសាស្ត្រគន្លឹះមួយចំនួនបន្ថែមទៀត ដើម្បីបង្កើនប្រសិទ្ធភាពក្នុងការគ្រប់គ្រង និងអនុវត្តតួនាទីភារកិច្ចឲ្យបានកាន់តែល្អប្រសើរក្នុងការលើកស្ទួយស្ថាប័ន ដោយស្មារតីចូលរួមលើកកម្ពស់ប្រសិទ្ធភាព និងប្រសិទ្ធផលការងារ ស្របតាមគោលនយោបាយយុទ្ធសាស្ត្របញ្ចកោណរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាលទី៧ ៖
១- បន្តរួមសាមគ្គីភាពផ្ទៃក្នុងនាយកដ្ឋាន ក៏ដូចជាអង្គភាពទាំងមូល និងពង្រឹងការគ្រប់គ្រង ទទួលខុសត្រូវ តាមការិយាល័យជំនាញ ដើម្បីប្រសិទ្ធភាពការងារ និងសុខដុមផ្ទៃក្នុងរបស់នាយកដ្ឋាន
២- បន្តផ្តល់ការលើកទឹកចិត្ត និងផ្តល់ឱកាសស្មើគ្នាដល់មន្ត្រីក្នុងនាយកដ្ឋាន ដោយគិតគូអ្នកបន្តវេន តាមរយៈការពិនិត្យវាយតម្លៃលក្ខណៈសម្បត្តិ អត្តចរិក និងលទ្ធផលបំពេញការងារ ដោយផ្តោតលើភាព ក្លាហាន (សមត្ថភាព) វិន័យ និងគុណធម៌
៣- ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់លើការអនុវត្តគម្រោងសកម្មភាព ឆ្នាំ២០២៣ និងរៀបចំគម្រោងសកម្មភាពការងារសម្រាប់អនុវត្តន៍ឆ្នាំ២០២៤ ស្របតាមតួនាទីភារកិច្ចរបស់នាយកដ្ឋាន និងស្ថាប័នក៏ដូចជាគាំទ្រគោលនយោបាយយុទ្ធបញ្ចកោណ ៖