រាជធានីភ្នំពេញ ៖ ដោយទទួលបានការឯកភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម និងជាប្រធានអាជ្ញាធរទន្លេសាប ។
ព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១៤កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ២៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣ នៅអគ្គលេខាធិការដ្ឋាន អាជ្ញាធរទន្លេសាប ឯកឧត្តម ហ៊ែល តូនី អនុប្រធានទទួលបន្ទុកក្តាប់រួម បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារពាក់ព័ន្ធនឹងតួនាទីភារកិច្ច និងការទទួលខុសត្រូវរបស់នាយកដ្ឋានធនធានធម្មជាតិ ដេីម្បីពិនិត្យមើលពីវឌ្ឍនភាពការងារ និងគំនិតទស្សនទានរបស់នាយកដ្ឋាន ក្នុងការគ្រប់គ្រង និងអនុវត្តតួនាទីភារកិច្ចប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព និងប្រសិទ្ធផល ។
+ កិច្ចប្រជុំនេះ មានការចូលរួមពីឯកឧត្តម អនុប្រធាន អគ្គលេខាធិការ អគ្គលេខាធិការរង ប្រធាន-អនុប្រធាននាយកដ្ឋាននៃនាយកដ្ឋានចំណុះអគ្គលេខាធិការដ្ឋាន អទស , ប្រធាន-អនុប្រធានការិយាល័យ ក្រោមឱវាទនាយកដ្ឋានធនធានធម្មជាតិ ។
+ បន្ទាប់ពីស្តាប់បទបង្ហាញស្តីពីវឌ្ឍនភាព និងគំនិតទស្សនទានរយៈពេល ៩ខែដើមឆ្នាំ ២០២៣ របស់ប្រធាននាយកដ្ឋាន
និងចំណាប់អារម្មណ៍របស់ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីបច្ចេកទេសរួចមក ឯកឧត្តម ប្រធានអង្គប្រជុំ បានឯកភាពអំពីគំនិតទស្សនទាន ដែលបានលើកឡើងរបស់នាយកដ្ឋានធនធានធម្មជាតិ ព្រមទាំងបានចង្អុលបង្ហាញនូវគំនិតជាយុទ្ធសាស្ត្រគន្លឹះមួយចំនួនបន្ថែមទៀត ដើម្បីបង្កើនប្រសិទ្ធភាពក្នុងការគ្រប់គ្រង និងអនុវត្តតួនាទីភារកិច្ចឲ្យបានកាន់តែល្អប្រសើរក្នុងការលើកស្ទួយស្ថាប័ន ដោយស្មារតីចូលរួមលើកកម្ពស់ប្រសិទ្ធភាពការអនុវត្តគោលនយោបាយយុទ្ធសាស្ត្របញ្ចកោណរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាលទី៧ ដូចជា ៖
1- កែលម្អក្នុងការគ្រប់គ្រង និងទទួលខុសត្រូវរបស់ថ្នាក់ដឹកនាំនាយកដ្ឋាន តាមការិយាល័យជំនាញ ដើម្បីប្រសិទ្ធភាពការងារ និងសុខដុមក្នុងនាយកដ្ឋាន
2- បន្តផ្តល់ការលើកទឹកចិត្តដល់មន្ត្រីក្នុងនាយកដ្ឋាន និងគិតគូអ្នកបន្តវេន តាមរយៈការពិនិត្យវាយតម្លៃលក្ខណៈសម្បត្តិ អត្តចរិត និងលទ្ធផលបំពេញការងារ ដោយផ្តោតលើភាពក្លាហាន សមត្ថភាព និងគុណធម៌
3- កែលម្អ និងអនុវត្តបញ្ចប់គម្រោងសកម្មភាព 2023 និងរៀបចំពិនិត្យ កែសម្រួលឲ្យបានច្បាស់លាស់ត្រឹមត្រូវ សម្រាប់ចងក្រងជារបាយការណ៍បច្ចេកទេសតាមសកម្មភាពនីមួយៗចុងឆ្នាំ២០២៣ និងត្រៀមលក្ខណៈបច្ចេកទេសឲ្យបានគ្រប់ជ្រុងជ្រោយចំពោះរបកគំហើញលទ្ធផលស្រាវជ្រាវ ក្នុងកិច្ចប្រជុំអន្តរក្រសួងជំនាញ
4- ពិនិត្យខ្លឹមសារបច្ចេកទេសគម្រោង ដែលត្រូវលើកឡើងសម្រាប់អនុវត្តន៍ឆ្នាំ 2024 អោយស្របនឹងតួនាទីភារកិច្ច និងការទទួលខុសត្រូវរបស់នាយកដ្ឋាន
5- តាមរយៈការលើកស្នើឡើងក្នុងអង្គប្រជុំចំពោះការសុំបន្តអនុវត្តគម្រោងសកម្មភាពសិក្សាផលចាប់ឡូត៍ដាយឆ្នាំ២០២៣-២០២៤ នៅឡូត៍លេខ ១៣ និង១៥ ក្នុងខេត្តកណ្តាល។ ប្រធានអង្គប្រជុំ បានប្រគល់ជូនឯកឧត្តម លឹម ពុយ ដឹកនាំប្រជុំពិភាក្សាបែងចែកការទទួលខុសត្រូវឲ្យបានច្បាស់លាស់ជាមួយនាយកដ្ឋានធនធានធម្មជាតិ និងនាយកដ្ឋានត្រួតពិនិត្យការធ្វើអាជីវកម្ម និងអភិរក្ស ដើម្បីសិក្សាបន្ត ។