ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី បាន​ដឹកនាំ​កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​ពី​វឌ្ឍនភាព​ការងារ និង​គំនិត​ទស្សនទាន របស់​នាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ​
​រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ ដោយ​ទទួលបាន​ការឯកភាព​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​ពី​ឯកឧត្តម​រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​ជា​ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ។
ព្រឹក​ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍ ១៤​កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំថោះ បញ្ច​ស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ២៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣  នៅ​អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អនុប្រធាន​ទទួលបន្ទុក​ក្តាប់​រួម បាន​ដឹកនាំ​កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​ការងារ​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​តួនាទី​ភារកិច្ច និង​ការទទួលខុសត្រូវ​រប​ស់​នាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ ដេ​ី​ម្បី​ពិនិត្យមើល​ពី​វឌ្ឍនភាព​ការងារ និង​គំនិត​ទស្សនទាន​របស់​នាយក​ដ្ឋា​ន ក្នុងការ​គ្រប់គ្រង និង​អនុវត្ត​តួនាទី​ភារកិច្ច​ប្រកបដោយ​ប្រសិទ្ធភាព និង​ប្រសិទ្ធ​ផល ។
+ កិច្ចប្រជុំ​នេះ មានការ​ចូលរួម​ពី​ឯកឧត្តម អនុប្រធាន អគ្គលេខាធិការ អគ្គលេខាធិការរង ប្រធាន​-​អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​នៃ​នាយកដ្ឋាន​ចំណុះ​អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន អ​ទស , ប្រធាន​-​អនុប្រធាន​ការិយាល័យ ក្រោម​ឱវាទ​នាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ ។​
+ បន្ទាប់ពី​ស្តាប់​បទ​បង្ហាញ​ស្តីពី​វឌ្ឍនភាព និង​គំនិត​ទស្សនទាន​រយៈពេល ៩​ខែ​ដើមឆ្នាំ ២០២៣ របស់​ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន
​និង​ចំណាប់អារម្មណ៍​របស់​ថ្នាក់ដឹកនាំ និង​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​រួចមក  ឯកឧត្តម ប្រធាន​អង្គប្រជុំ បាន​ឯកភាព​អំពី​គំនិត​ទស្សនទាន ដែល​បានលើកឡើង​របស់​នាយ​ក​ដ្ឋា​ន​ធនធានធម្មជាតិ ព្រមទាំង​បានចង្អុលបង្ហាញ​នូវ​គំនិត​ជា​យុទ្ធសាស្ត្រ​គន្លឹះ​មួយចំនួន​បន្ថែមទៀត ដើម្បី​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​ក្នុងការ​គ្រប់គ្រង និង​អនុវត្ត​តួនាទី​ភារកិច្ច​ឲ្យ​បាន​កាន់តែ​ល្អប្រសើរ​ក្នុងការ​លើកស្ទួយ​ស្ថាប័ន ដោយ​ស្មារតី​ចូលរួម​លើកកម្ពស់​ប្រសិទ្ធភាព​ការអនុវត្ត​គោលនយោបាយ​យុទ្ធសាស្ត្រ​បញ្ច​កោណ​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាល​ទី​៧ ដូចជា ៖
1- កែលម្អ​ក្នុងការ​គ្រប់គ្រង និង​ទទួលខុសត្រូវ​របស់​ថ្នាក់ដឹកនាំ​នាយកដ្ឋាន តាម​ការិយាល័យ​ជំនាញ ដើម្បី​ប្រសិទ្ធភាព​ការងារ និង​សុខដុម​ក្នុង​នាយកដ្ឋាន​
2- បន្ត​ផ្តល់​ការលើកទឹកចិត្ត​ដល់​មន្ត្រី​ក្នុង​នាយកដ្ឋាន និង​គិតគូ​អ្នក​បន្តវេន តាមរយៈ​ការពិនិត្យ​វាយតម្លៃ​លក្ខណៈសម្បត្តិ អត្តចរិត និង​លទ្ធផល​បំពេញការងារ ដោយ​ផ្តោតលើ​ភាពក្លាហាន សមត្ថភាព និង​គុណធម៌​
3- កែលម្អ និង​អនុវត្ត​បញ្ចប់​គម្រោង​សកម្មភាព 2023 និង​រៀបចំ​ពិនិត្យ កែសម្រួល​ឲ្យ​បានច្បាស់លាស់​ត្រឹមត្រូវ សម្រាប់​ចងក្រង​ជា​របាយការណ៍​បច្ចេកទេស​តាម​សកម្មភាព​នីមួយៗ​ចុងឆ្នាំ​២០២៣ និង​ត្រៀមលក្ខណៈ​បច្ចេកទេស​ឲ្យ​បាន​គ្រប់​ជ្រុងជ្រោយ​ចំពោះ​របកគំហើញ​លទ្ធផល​ស្រាវជ្រាវ ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​អន្តរក្រសួង​ជំនាញ​
4- ពិនិត្យ​ខ្លឹមសារ​បច្ចេកទេស​គម្រោង ដែល​ត្រូវ​លើកឡើង​សម្រាប់​អនុវត្តន៍​ឆ្នាំ 2024 អោយស្រប​នឹង​តួនាទី​ភារកិច្ច និង​ការទទួលខុសត្រូវ​រប​ស់​នាយកដ្ឋាន
5- តាមរយៈ​ការលើក​ស្នើឡើង​ក្នុង​អង្គប្រជុំ​ចំពោះ​ការសុំ​បន្ត​អនុវត្ត​គម្រោង​សកម្មភាព​សិក្សា​ផល​ចាប់​ឡូត៍​ដាយ​ឆ្នាំ​២០២៣-២០២៤ នៅ​ឡូត៍​លេខ ១៣ និង​១៥ ក្នុង​ខេត្តកណ្តាល​។ ប្រធាន​អង្គប្រជុំ បាន​ប្រគល់ជូន​ឯកឧត្តម លឹម ពុ​យ  ដឹកនាំ​ប្រជុំពិភាក្សា​បែងចែក​ការទទួលខុសត្រូវ​ឲ្យ​បានច្បាស់លាស់​ជាមួយ​នាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ និង​នាយកដ្ឋាន​ត្រួតពិនិត្យ​ការធ្វើ​អាជីវកម្ម និង​អភិរក្ស ដើម្បី​សិក្សា​បន្ត ។