លោក អ៊ុក បញ្ញា​រិ​ទ្ធ អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​រដ្ឋបាល ផែនការ និង​សហប្រតិបត្តិការ បាន​ចូលរួម​ប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី​ទិន្នន័យ​សេដ្ឋកិច្ច​-​សង្គម យេនឌ័រ និង​ភាព​ងាយ​រងគ្រោះ នៅ​ខេត្តកំពង់ធំ
​នៅ​ថ្ងៃ​ចន្ទ ១១​កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំថោះ បញ្ច​ស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​២៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២៣ លោក អ៊ុក បញ្ញា​រិ​ទ្ធ អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​រដ្ឋបាល ផែនការ និង​សហប្រតិបត្តិការ បាន​ចូលរួម​ប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី​ទិន្នន័យ​សេដ្ឋកិច្ច​-​សង្គម យេនឌ័រ និង​ភាព​ងាយ​រងគ្រោះ ក្រោម​អធិបតីភាព ឯកឧត្តម តែ ណា​វុ​ធ អនុប្រធាន​អចិន្ត្រៃយ៍ គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា នៅ​សណ្ឋាគារ​កំពង់ធំ​ផា​លេស ទី​រួម​ខេត្តកំពង់ធំ ។ កិច្ច​ប្រ​ជ្រុំ​នេះ​មានការ​ចូលរួម​ពី​មន្ត្រី​ពាក់ព័ន្ធ​ចំនួន ១៥​រូប (​ស្រី ០១​រូប​) ។​
​កិច្ចប្រជុំ​ខាងលើនេះ​មាន​គោលបំណង​សំខាន់​ចំនួន ៣ គឺ​៖
១. ពិភាក្សា​បញ្ជាក់ និង​ណែនាំ​អំពី​ទិន្នន័យ Socio-Economic (SE) និង Gender and Vulnerability (G&V) ដែល​អាចមាន​។ ឱ្យនិយមន័យ​អំពី​ទិន្នន័យ និង​ចន្លោះ​ខ្វះខាត​អំពី​ទិន្នន័យ​ដែល​ត្រូវបាន​ប្រមូល​ដោយ MCs ជាមួយនឹង​ដំណើរការ​នៃ​ការរៀបចំ និង​ធ្វើ  Quality Assurance (QA)/ Quality Check (QC) ដើម្បី​ធ្វើ Dataset និង​របាយការណ៍​ចុងក្រោយ​ដែល​បាន​ទិន្នន័យ​ពី Socio-Economic (SE) និង Gender and Vulnerability (G&V) ។
២. ស្វែងរក​មតិយោបល់ និង​ការ​ឯកភាពគ្នា​លើ​ការធ្វើ Validation និង​ការឯកភាព​លើ​ទិន្នន័យ Socio-Economic (SE) និង Gender and Vulnerability (G&V) ដែល​បាន​បញ្ជូន និង​ប្រើប្រាស់​។ វិធីសាស្ត្រ​/​ដំណោះស្រាយ​នៃ​ការប្រមូលផ្តុំ​ទិន្នន័យ​/​ការវិភាគ លទ្ធផល និង​សារសំខាន់ៗ​នៃ​វិមតិ​សង្គម និង​សេដ្ឋកិច្ច នៃ​សេចក្តីព្រាង​ទី 1 និង​ទី 2 នៃ​សេចក្តីព្រាង SOBR ឆ្នាំ 2023 និង​សេចក្តីព្រាង Mekong Atlas ដែល​បានធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ផែនទី ។
៣. ពិភាក្សា​អំពី​ជំហាន​បន្ទាប់ និង​អនុសាសន៍​សម្រាប់​ការបំពេញ​ចន្លោះ​អំពី​ទិន្នន័យ Socio-Economic (SE) និង Gender and Vulnerability (G&V) ដែល​បានកំណត់​ជាពិសេស ហើយ​ទិន្នន័យ​ដែល​ត្រូវការ​សម្រាប់ធ្វើ​ការវាយតម្លៃ​យេនឌ័រ និង​សង្គម​នៅ​ឆ្នាំ 2024 និង​អនុសាសន៍​សម្រាប់​កែលម្អ​ការស្ទង់មតិ​ជាតិ ការប្រមូល​ទិន្នន័យ និង​យន្តការ​ដំណើរការ​សម្រាប់​ការរៀបចំ​ផែនការ និង​ការសម្រេចចិត្ត​ដែលមាន​ស្រាប់​នៅក្នុង​ប្រទេស ។