កិច្ចប្រជុំ​ពិនិត្យ​លើ​វឌ្ឍនភាព​អនុវត្ត​គម្រោង​សហប្រតិបត្តិការ​ចំនួន ៣ ដែល​បាន និង​កំពុង​អនុវត្ត​ដោយ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​
​រាជធានី​ភ្នំពេញ  ៖  ដោយ​ទទួលបាន​ការឯកភាព​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​ពី​ឯកឧត្តម​រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ធនធានទឹក  និង​ឧតុនិយម  និង​ជា ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប  ។ព្រឹក​ថ្ងៃ​ច័ន្ទ ៤​កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំថោះ បញ្ច​ស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ១៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣  អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បានរៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​ពិនិត្យ​លើ​វឌ្ឍនភាព​អនុវត្ត​គម្រោង​ចំនួន ៣ ដែល​បាន និង​កំពុង​អនុវត្ត​ដោយ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​ក្រោម​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ពី​ដៃគូ​អភិវឌ្ឍន៍ និង​ទស្សនៈទាន​ការងារ​ពង្រឹង​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ក្រោម​អធិបតីភាព​ឯកឧត្តម ប៊ុន ហ៊ាន រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម ដែល​ទទួល​ជួយ​ឯកឧត្តម​រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​ជា ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ក្នុងការ​សម្របសម្រួល​កិច្ចការ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ។
+  កិច្ចប្រជុំ​នេះ មានការ​ចូលរួម​ពី​ឯកឧត្តម​អនុប្រធាន អគ្គលេខាធិការ អគ្គលេខាធិការរង ប្រធាន អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន ប្រធាន អនុប្រធាន​ការិយាល័យ មន្ត្រី និង​មន្ត្រី​កិច្ចសន្យា​ក្រោម​ឱវាទ​អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប សរុប​ចំនួន ៧០ នាក់ ។​
+  ក្រោយពី​ស្តាប់​សេចក្តីរាយការណ៍​សង្ខេប​ការងារ​រួម​កន្លងមក របស់​ឯកឧត្តម សរ គឹម​សាន្ត អគ្គលេខាធិការ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប  អង្គប្រជុំ​ក៏បាន​ធ្វើ​បទ​បង្ហាញ ស្តីពី​វឌ្ឍនភាព និង​លទ្ធផល នៃ​ការអនុវត្ត​គម្រោង​សហប្រតិបត្តិការ​ទាំង ៣ របស់​ប្រធាន​គម្រោង រួមមាន ៖ (1). គម្រោងការ​តាមដាន​ផល​ចាប់​នៅ​ខេត្ត​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប បង្ហាញ​ដោយ លោក ហេង សុវណ្ណារ៉ា ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ត្រួតពិនិត្យ​ការធ្វើ​អាជីវកម្ម និង​អភិរក្ស (2).  គម្រោងការ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​អាង​ស្ទឹងសែន បង្ហាញ​ដោយ ឯកឧត្តម លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប (3).  គម្រោង​សិក្សា​គំរូ​បច្ចេកវិទ្យា សង្កេត និង​បញ្ជូន​ទិន្នន័យ​ជលសា​ស្ត្រ​សម្រាប់​អាង​ទន្លេសាប​កម្ពុជា បង្ហាញ​ដោយ ឯកឧត្តម ម៉ៅ ហាក់ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​ចុងក្រោយ (4). ទស្សនៈទាន​ពង្រឹង​ការងារ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បង្ហាញ​ដោយ ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អនុប្រធាន​ក្តាប់​រួម នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ។
+ បន្ទាប់ពី​ស្តាប់​បទ​បង្ហាញ​ខាងលើ អង្គ​ប្រជុំបាន​ពិនិត្យ និង​ពិភាក្សា​ការងារ​គ្នា​យ៉ាង​យកចិត្តទុកដាក់​ក្នុងការ​ចូលរួម លើកកម្ពស់​ប្រសិទ្ធភាព​ការងារ​អង្គភាព និង​បាន​ឯកភាពគ្នា​ដូចខាងក្រោម ៖
1-  ត្រូវ​ពិនិត្យ និង​កែសម្រួល​សេចក្តីសម្រេច​សមាសភាព​ក្រុមការងារ​អនុវត្ត​គម្រោង​ឡើងវិញ ដើម្បី​ស្នើសុំ​ការសម្រេច និង​អនុម័ត​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​បំផុត​ពី​ឯកឧត្តម​ប្រធាន អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ចំពោះ​គម្រោង​កំពុងតែបន្ត​អនុវត្ត ករណី​ដូចជា ៖ គម្រោង​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​អាង​ស្ទឹងសែន និង​គម្រោងការ​តាមដាន​ផល​ចាប់​នៅ​ខេត្ត​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប (MRCs)
2-  គម្រោង​ដែល​បានបញ្ចប់​ការគាំទ្រ​ពី​ដៃគូ ត្រូវ​ពិនិត្យ​រៀបចំ​យន្តការ​ការងារ​ជាថ្មី​ក្នុង​ការថែទាំ ដើម្បី​ឲ្យ​គម្រោង​មាន​និរន្តរភាព ដោយ​ត្រៀម​បញ្ចូល​ទៅក្នុង​ផែនការ​សកម្មភាព​ប្រចាំឆ្នាំ​របស់​អង្គភាព ក្នុងការ​ស្វែងរក​ថវិកា​គាំទ្រ​បន្ត​
3-  ត្រូវ​បន្ត​ពិនិត្យ និង​រៀបចំ​ការងារ​បន្ត​លើ​ការងារ​ព្រំ​តំបន់ 2 និង​តំបន់ 3 បន្ទាប់ពី​ការ​កាត់​ឆ្វៀល​
4-  ត្រូវ​បន្ត​ពង្រឹង​ការងារ​ស្នូល និង​លើកកម្ពស់​ប្រសិទ្ធភាព និង​ប្រសិទ្ធ​ផល​ការងារ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ស្របតាម​ទស្សនៈទាន​ការងារ ដែល​បានកំណត់ ដោយ​ឈរលើ​អភិបាលកិច្ច និង​សុខដុម​នីយកម្ម ។