កិច្ចប្រជុំ​ពី​វឌ្ឍនភាព​និង​ទស្សនទាន នៃ​ការគ្រប់គ្រង​ពង្រឹង​បណ្តាញ​ផ្សព្វផ្សាយ​ព័ត៌មាន​សម្រាប់​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​
​រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ ដោយ​ទទួលបាន​ការឯកភាព​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​ពី​ឯកឧត្តម​រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​ជា​ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ។ រសៀល​ថ្ងៃ​សុក្រ ៨​រោច ខែស្រាព​ណ៍ ឆ្នាំថោះ បញ្ច​ស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ០៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣  នៅ​អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អនុប្រធាន​ទទួលបន្ទុក​ក្តាប់​រួម បាន​ដឹកនាំ​កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​ការងារ​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​តួនាទី​ភារកិច្ច និង​ការទទួលខុសត្រូវ​រប​ស់​នាយកដ្ឋាន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ ដើម្បី​ពិនិត្យមើល​ពី​វឌ្ឍនភាព​ការងារ និង​គំនិត​ទស្សនទាន​របស់​នាយក​ដ្ឋា​ន ក្នុងការ​គ្រប់គ្រង​ពង្រឹង​បណ្តាញ​ប្រព័ន្ធ​ផ្សព្វផ្សាយ និង​ចែករំលែក​ព័ត៌មាន ចំណេះដឹង​របស់​អាជ្ញាធ​រ​ទន្លេសាប ។
+ កិច្ចប្រជុំ​នេះ មានការ​ចូលរួម​ពី​ឯកឧត្តម អគ្គលេខាធិការ​ស្តីទី ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​នៃ​នាយកដ្ឋាន​ចំណុះ​អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន អ​ទស , ប្រធាន និង​អនុប្រធាន​ការិយាល័យ ក្រោម​ឱវាទ​នាយកដ្ឋាន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ ។​
+ បន្ទាប់ពី​ស្តាប់​បទ​បង្ហាញ​ស្តីពី​វឌ្ឍនភាព និង​គំនិត​ទស្សនទាន នៃ​ការគ្រប់គ្រង​ពង្រឹង​បណ្តាញ​ប្រព័ន្ធ​ផ្សព្វផ្សាយ និង​ការចែករំលែក​ព័ត៌មាន​ចំណេះដឹង និង​ចំណាប់អារម្មណ៍​របស់​ថ្នាក់ដឹកនាំ និង​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស ។ ឯកឧត្តម ប្រធាន​អង្គប្រជុំ បាន​ឯកភាព​អំពី​គំនិត​ទស្សនទាន ដែល​បានលើកឡើង​របស់​នាយ​ក​ដ្ឋា​ន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ ព្រមទាំង​បានចង្អុលបង្ហាញ​នូវ​គំនិត​ជា​យុទ្ធសាស្ត្រ​គន្លឹះ​មួយចំនួន ដើម្បី​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​នៃ​ការផ្សព្វផ្សាយ និង​ការចែករំលែក​ឲ្យ​បាន​កាន់តែ​ល្អប្រសើរ​បន្ថែមទៀត​ក្នុង​ការវិវត្ត​រ៍ការ​ងារ​របស់​ស្ថាប័ន ឲ្យ​ស្រប​ទៅ​សង្គម​ឌីជីថល ក្នុង​ស្មារតី​ចូលរួម​លើកកម្ពស់​ប្រសិទ្ធភាព​ការអនុវត្ត​គោលនយោបាយ​យុទ្ធសាស្ត្រ​បញ្ច​កោណ​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាល​ទី ៧ ដូចជា ៖
1- បន្ត​លើកកម្ពស់ និង​ពង្រឹង​ផ្នែក​ហេ​ដ្ឋា​រចនា​ស​ម្ព័​ន្ឌ​ព័ត៌មានវិទ្យា​, ការប្រាស្រ័យ​ទាក់ទង និង​បច្ចេកវិទ្យា  Information, Communication and Technology (ICT) ។​
2- បន្តធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ដើម្បី​ឲ្យ​ប្រព័ន្ធ Website និង Facebook  របស់​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​ឲ្យ​កាន់តែ​ប្រសើរឡើង​
3- បន្ត​រៀបចំ​បង្កើត​ប្រព័ន្ធ​បណ្តាញ​ផ្សព្វផ្សាយ​ផ្សេងៗ​ទៀត ដូចជា Telegram Channel ដើម្បី​ចែករំលែក​ព័ត៌មាន​បាន​រហ័ស ទាន់ពេល និង​ងាយស្រួល​ដល់​មហាជន​ទទួលបាន​ព័ត៌មាន​
4- បន្ត​ពិនិត្យ​សិក្សា​លម្អិត លើ​ការរៀបចំ​បង្កើត TSA Map information
5- កំណត់​ទម្រង់​បែ​បទ សម្រាប់​ការសរសេរ​អត្ថបទ​ខ្លី (Breaking News) ដើម្បី​ផ្សព្វផ្សាយ​ក្នុង​បណ្តាញ​សង្គម (Facebook) និង វេ​ប​សាយ (Web site)
6- នាយកដ្ឋាន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ ត្រូវ​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​ការងារ​ក្នុងការ​ធ្វើ​ប​ច្ចុ​បុ​បន្ន​ភាព​លើក​ការគ្រប់គ្រង​បណ្តាញ​ផ្សព្វផ្សាយ​, មាន Facebook , Website និង Sever របស់​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ឲ្យ​បានល្អ​ប្រសើរ ។