សកម្មភាពចូលរួមសន្និសីទថ្នាក់ជាតិ ស្តីពីភាពជាដៃគូនៃឋបនីយជីវមណ្ឌលបឹងទន្លេសាប
ថ្ងៃ​ពុធ ១៤​កើត ខែ​ពិសាខ ឆ្នាំថោះ បញ្ច​ស័ក ព​.​ស​.២៥៦៦ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ០៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២៣ លោក វិ​ន ប៊ុន​ពៅ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ និង​លោក ណុំ សោភា​រិ​ទ្ធ អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​ត្រួតពិនិត្យ​ការធ្វើ​អាជីវកម្ម និង​អភិរក្ស នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូលរួម​សន្និសីទ​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី​ភាពជា​ដៃគូ​នៃ​ឋបនីយ​ជីវ​មណ្ឌល​បឹង​ទន្លេសាប និង​ជា​វាគ្មិន​ចែករំលែក​បទពិសោធន៍​លើ​របប​ជលសា​ស្ត្រ និង​ការគ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​នៅ​តំបន់​ទន្លេសាប ជាពិសេស​តំបន់​ឋបនីយ​ជីវ​មណ្ឌល​បឹង​ទន្លេសាប ដែលមាន​តំណាង​ក្រសួង ស្ថាប័ន អាជ្ញាធរខេត្ត​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប  និង​អង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាល​នានា​ចូលរួម សរុប​ប្រមាណ ១០០​នាក់ ក្រោម​ការដឹកនាំ និង​សម្របសម្រួល​ដោយ​លោកជំទាវ ម៉ុម ថា​វី រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងបរិស្ថាន​។ សន្និសីទ​នេះ​រៀបចំឡើង​ក្នុង​គោលបំណង ចែករំលែក​បទពិសោធ​ន៍ ចំណោះ​ដឹង និង​ពិភាក្សា​អំពី​ដំណោះស្រាយ​គោលនយោបាយ និង​វិទ្យាសាស្ត្រ ដើម្បី​គ្រប់គ្រង​តំបន់​ឋបនីយ​ជីវ​មណ្ឌល​បឹង​ទន្លេសាប​ប្រកបដោយ​ប្រសិទ្ធភាព និង​កសាង​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ជាមួយ​អ្នកពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ប្រព័ន្ធ​អេកូឡូស៊ី និង​គំនិត​ផ្តួចផ្តើម​នៅ​ថ្នាក់ជាតិ និង​ថ្នាក់ក្រោម​ជាតិ​។