សកម្ម​ភាពចុះ​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ​ប្រមូល​ទិន្នន័យ​ផល​ចាប់​ធនធាន​ត្រី ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង​
​ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍ ៨ កើត  ខែ​ពិសាខ ឆ្នាំថោះ​បញ្ច​ស័ក ព​.​ស​២៥៦៦ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​២៧ ខែមេសា ឆ្នាំ​២០២៣ លោក ភេ​ម ស៊ា ទីប្រឹក្សា​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប  បាន​ដឹកនាំ​ក្រុមការងារ​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស នៃ​អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​មាន​ការចូល​រួមសហកា​រ​ពី​អាជ្ញាធរ​ដែនដី និង​ប្រជា​នេសាទ​ពាក់ព័ន្ធ​បាន​បន្ត​ចុះ​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ​ប្រមូល​ទិន្នន័យ​ផល​ចាប់​ធនធាន​ត្រី​ស្ថិតនៅ​តំបន់ ស្រុក​កំពង់ត្រឡាច ស្រុក​រលាប្អៀរ ស្រុក​ជល​គី​រី ក្រុង​កំពង់ឆ្នាំង ស្រុក​កំពង់លែង និង​ស្រុក​បរិបូរ​ណ៌ នៃ​ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង​។ ការសិក្សា​ស្រាវជ្រាវ​នេះ​មាន​គោលបំណង គ្រប់គ្រង​ធនធាន​ជលផល​តាម​លក្ខណ​:​បច្ចេកទេស​វិទ្យាសាស្ត្រ​ដែល​បាន​ចូលរួម​ក្នុង​សេដ្ឋកិច្ចជាតិ​កម្ពុជា​។ មួយវិញទៀត​បានជា​គុណប្រយោជន៍​ផ្តល់​ឲ្យ​យើង​មាន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​គ្រឹះ​គ្រប់គ្រាន់​ក្នុងការ​ចូលរួម​ជាម​តិ​ដើម្បី កំណត់​គោលនយោបាយ ក្នុងការ​គ្រប់គ្រង​វិស័យ​ជលផល​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប​ឲ្យ​បានល្អ​ប្រសើរ និង​មាន​និរន្ត​ភាព​ខ្ពស់​ទៅ​ថ្ងៃ​អនាគត​។