ឯកឧត្តម លឹម ពុ​យ ជួបពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​អ្នកជំនាញ​ខាង​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ​លើ​ប្លង់តុង​ទឹកសាប​នៃ​ប្រទេស​បារាំង​
​កាលពី​ថ្ងៃ​ចន្ទ ៦​កើត ខែចេត្រ ឆ្នាំខាល ចត្វា​ស័ក ព​.​ស ២៥៦៦ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២៣ ឯកឧត្តម លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​ទទួល​ជួយ​ឯកឧត្តម​ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​លើ​កិច្ចការ​បច្ចេកទេស និង​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ និង​ជា​ប្រធាន​ក្រុមការងារ​គម្រោង​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​អាង​ស្ទឹងសែន បានទទួល​ជួប​លោកស្រី Patricia Reyes Marchant អ្នកជំនាញ​ខាង​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ​លើ​ប្លង់តុង​ទឹកសាប​នៃ​ប្រទេស​បារាំង ដើម្បី​សហការ​ធ្វើការ​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ​ជាក់ស្តែង​នៅ​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប និង​ស្ទឹងសែន ព្រមទាំង​បណ្តុះបណ្តាល​ដល់​ក្រុមមន្ត្រី​បច្ចេកទេស​អាជ្ញាធរ​ទន្លេ​សាប លើ​ការសិក្សា​ពី​ប្រភេទ​ប្លង់តុង​រុក្ខជាតិ និង​ប្លង់តុង​សត្វ ដើម្បី​យល់ដឹង​ពី​ប្រភេទ​ប្លង់តុង​រុក្ខជាតិ និង​សត្វ​ដែលមាន​នៅតាម​ទីតាំង​តាម​រដូវ​កាល​នីមួយៗ និង​វាយតម្លៃ​លើ​បរិមាណ​ប្លង់តុង​រុក្ខជាតិ និង​ប្លង់តុង​សត្វ ដែលជា​ចំណីអាហារ​សំខាន់បំផុត​សម្រាប់​ប្រភេទ​ត្រី Cyprinidae (​ត្រី​រៀល ក្រុស ច្រកែង ឆ្កោក​.​។​ល​។ ក្នុងការ​លូតលាស់​រប​ស់​កូន​ត្រី​។​