ឯកឧត្តម ម៉ៅ ហាក់ ដឹកនាំ​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​អាជ្ញាធរ​ទន្លេ​សាប ចូលរួម​ប្រជុំពិភាក្សា​ដើម្បី​រៀបចំ​សមាសភាព​របស់​អង្គភាព​គ្រប់គ្រង​គោលដៅ​ទេសចរណ៍​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប​
​ថ្ងៃ​ពុធ ទី ៣០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០២២ ដោយមាន​ការអនុញ្ញាត​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​ពី​ឯកឧត្តម លឹម គានហោ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​ជា​ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ឯកឧត្តម ម៉ៅ ហាក់ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ដឹកនាំ​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​អាជ្ញាធរ​ទន្លេ​សាប ចូលរួម​ប្រជុំពិភាក្សា​ដើម្បី​រៀបចំ​សមាសភាព​របស់​អង្គភាព​គ្រប់គ្រង​គោលដៅ​ទេសចរណ៍​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប ដែលជា​អង្គភាព​គ្រប់គ្រង​គោលដៅ​ទេសចរណ៍​ដោយឡែក នៃ​គណៈកម្មការ​គ្រប់គ្រង និង​អភិវឌ្ឍន៍​ទេសចរណ៍​សៀមរាប​-​អង្គរ តាមរយៈ​ប្រព័ន្ធ Zoom ដែល​ដឹកនាំ​ដោយ​ឯកឧត្តម​បណ្ឌិត ឈន សុភាព រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច និង​ហិរញ្ញវត្ថុ និង​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ពី​តំណាង​ក្រសួង​ស្ថាប័ន និង​អាជ្ញាធរ​ពាក់ព័ន្ធ​ជាច្រើនរូប​។