សិក្ខាសាលា​ស្តីពី​សុពលភាព​សម្រាប់​ការវាយតម្លៃ​ស្ថានភាព​ប្រព័ន្ធ​ដំបូង និង​គម្លាត​នៅ​កម្ពុជា
រាជធានី​ភ្នំពេញៈ នា​ថ្ងៃ​អង្គារ ១ កើត ខែកត្តិក ឆ្នាំខាល ចត្វា​ស័ក ព​.​ស ២៥៦៦ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ២៥ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០២២ លោក វិ​ន ប៊ុន​ពៅ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ស្តីពី​សុពលភាព​សម្រាប់​ការវាយតម្លៃ​ស្ថានភាព​ប្រព័ន្ធ​ដំបូង និង​គម្លាត​នៅ​កម្ពុជា នៅ​សណ្ឋាគារ​កាំបូឌី​យ៉ាន់​ណា ដែល​បាន​ដឹកនាំ និង​សម្របសម្រួល​ដោយ លោក អ៊ុំ រី​ណា ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ឧតុនិយម នៃ​ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​កញ្ញា ខា​លី​ណេ លី តំណាង​អង្គការ​ប្រព័ន្ធ​ប្រកាសអាសន្ន (EWS) ពហុ​មុខងារ​ជាមុន​សម្រាប់​តំបន់​អាស៊ី និង​អាហ្វ្រិក (RIMES) ដែលមាន​សិក្ខាកាម​ចូលរួម​សរុប​ប្រមាណ ៣៨ រូប មកពី​ក្រសួង​ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ ។ សិក្ខាសាលា​នេះ មាន​គោលបំណង​រួម​គឺ​៖
1- បង្ហាញ​សាវតា​គម្រោង និង​ការវាយតម្លៃ​ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​នៃ​គម្រោង CREWS រវាង​កម្ពុជា និង​ឡាវ
2- ការចូលរួម​ពី​ភាគី​ពាក់ព័ន្ធ​លើ​ផ្នែក EWS, IWRM, DRRM និង CCA ដើម្បី​ពិភាក្សា​ពី​តម្រូវការ និង​ភាពខ្វះ​ចន្លោះ​ផ្សេងៗ​ក្នុងការ​ទទួលបាន​ព័ត៌មាន EWS ធៀប​នឹង​ទិន្នន័យ​ព្យាករណ៍ និង​ការជូនដំណឹង​នៅ​កម្ពុជា