សិក្ខាសាលា​ពិគ្រោះ​យោបល់​កម្រិត​បច្ចេកទេស​ស្តីពី ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​ផ្សព្វផ្សាយ និង​ទាក់ទាញ​ទេសចរណ៍​ខេត្តសៀមរាប​
​ខេត្តសៀមរាប​÷ ថ្ងៃទី ១៨-១៩ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០២២ ឯកឧត្តម ខូវ មាស អគ្គលេខាធិការរង​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​ជា​សមាជិក​គណៈកម្មការ​គ្រប់គ្រង និង​អភិវឌ្ឍន៍​ទេសចរណ៍​សៀមរាប​-​អង្គរ  បាន​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ពិគ្រោះ​យោបល់​កម្រិត​បច្ចេកទេស​ស្តីពី ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​ផ្សព្វផ្សាយ និង​ទាក់ទាញ​ទេសចរណ៍​ខេត្តសៀមរាប​ឆ្នាំ ២០២៣-២០២៦ ក្រោម​ការដឹកនាំ​សម្របសម្រួល​ដោយ​ឯកឧត្តម សុង តុង​ហាប់ រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងទេសចរណ៍ និង​ជា​ប្រធាន​អនុគណៈកម្មការ​ផ្សព្វផ្សាយ និង​ទាក់ទាញ​ទេសចរណ៍​នៃ​គណៈកម្មការ​គ្រប់គ្រង និង​អភិវឌ្ឍន៍​ទេសចរណ៍​សៀមរាប​-​អង្គរ ដែលមាន​សមាសភាព​ចូលរួម​មកពី​តំណាង​ក្រសួង​ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ ថ្នាក់ជាតិ ថ្នាក់ក្រោម​ជាតិ សមាគមន៍ និង​គ្រឹះស្ថាន​ឯកជន ចំនួន ១៦៥ នាក់​។
​សិក្ខាសាលា​នេះ មាន​គោលបំណង​សំខាន់​ដើម្បី​ចូលរួម​ស្តារឡើងវិញ​នូវ​ទីផ្សារ​ទេសចរណ៍ អោយ​ប្រសើរ​ដូច​មុនពេល​មាន​វិបត្តិ​ជំងឺ​កូ​វីដ​-១៩ នៅត្រឹម​ឆ្នាំ ២០២៦  ដែលមាន​ទិសដៅ​ចម្បង​រួមមាន ៖
១. ការទាក់ទាញ​ប្រភព​ទីផ្សារ​ទេសចរណ៍​សំខាន់ៗ​។
២. ការផ្សព្វផ្សាយ​ទេសចរណ៍​នៃ​ខេត្តសៀមរាប​គ្រប់​រូបភាព និង​គ្រប់​មធ្យោបាយ​។
៣. បង្កើត​សកម្មភាព​ការចូលរួម​ពី​សំណាក់​មហាជន​ទូទៅ​។