សកម្មភាព​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ការងារ​ថ្នាក់ជាតិ​ស្តីពី ការដាក់​ពាក្យស្នើសុំ​ដើម្បី​បាន​ក្លាយជា​ស្ថាប័ន​ដែលមាន​ការទទួលស្គាល់​ជា​ផ្លូវការ​
​សៀមរាបៈនា​ថ្ងៃ​អង្គារ ១១​រោច ខែស្រាព​ណ៍ ឆ្នាំខាល ចត្វា​ស័ក ព​.​ស​.២៥៦៦ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ២៣ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២២ លោក ប៉ុន វុ​ឌ្ឍី អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​បាន​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ការងារ​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី​ការដាក់​ពាក្យស្នើសុំ​របស់​គណ​:​កម្ម​ការ​ទន្លេមេគង្គ ដើម្បី​បាន​ក្លាយជា​ស្ថាប័ន ដែលមាន​ការទទួលស្គាល់​ជា​ផ្លូវការ ក្នុងការ​ប្រើប្រាស់​មូលនិធិ​អាកាសធាតុ​បៃតង ដែល​រៀបចំ​ដោយ​គណ​:​ក​ម្មា​ធិ​ការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា (CNMC) ក្រោម​ការដឹកនាំ​សម្របសម្រួល​ដោយ ឯកឧត្តម សូ សុ​ភ័​ទ្ទ អគ្គលេខាធិការ​គណ​:​ក​ម្មា​ធិ​ការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា ។​
​គោលបំណង​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​គឺ​៖
(១) ការរៀបចំ និង​ផែនការ​របស់​លេខាធិការដ្ឋាន គណៈកម្មការ​ទន្លេមេគង្គ (MRCS) ក្នុងការ​ដាក់ពាក្យ​ស្នើសុំ​ជូនទៅ​មូលនិធិ​អាកាសធាតុ​បៃតង (GCF) ដើម្បី​បាន​ក្លាយជា​អង្គភាព​/​ស្ថាប័ន​ផ្លូវការ ក្នុងការ​ប្រើប្រាស់​មូលនិធិ​នេះ
(២) ផ្តល់​ការបំភ្លឺ​អំពី​គម្រោង​ស្នើសុំ​នៃ​ការដាក់​ពាក្យស្នើសុំ​របស់ MRC
(៣) ប្រមូល​មតិយោបល់ និង​ការណែនាំ​ពី​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា និង GCF NDA ស្តីពី GCF readiness support សម្រាប់ MRCS និង
(៤) ប្រមូល​មតិយោបល់ និង​ការណែនាំ និង​ការគាំទ្រ​ពី​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា និង GCF NDA ចំពោះ​ការដាក់​ពាក្យស្នើសុំ​របស់ MRC ដើម្បី​បាន​ក្លាយជា​អង្គភាព​/​ស្ថាប័ន​ផ្លូវការ ក្នុងការ​ប្រើប្រាស់ GCF និង​ទទួលបាន​នូវ​លិខិត​តែងតាំង​៕