សកម្មភាព​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមការងារ​ថ្នាក់ជាតិ​លើក​ទី ៦ ស្តីពី​ការគ្រប់គ្រង​ទឹកជំនន់ និង​ភាពរាំងស្ងួត នៅ​តំបន់​ព្រុំដែន កម្ពុជា​-​ថៃ​
​រាជធានី​ភ្នំពេញ​៖ ថ្ងៃ​ចន្ទ ១១​រោច ខែផល្គុន​ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រី​ស័ក​ព​.​ស ២៥៦៥ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២២ លោក វិ​ន ប៊ុន​ពៅ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមការងារ​ថ្នាក់ជាតិ​លើក​ទី ៦ ស្តីពី​ការគ្រប់គ្រង​ទឹកជំនន់ និង​ភាពរាំងស្ងួត នៅ​តំបន់​ព្រុំដែន កម្ពុជា​-​ថៃ ក្រោម​ការដឹកនាំ និង​សម្របសម្រួល​ដោយ​ឯកឧត្តម ឡុង សារា​វុ​ធ អគ្គលេខាធិការរង គ​.​ជ​.​ទ​.​ម​.​ក តាម​ប្រព័ន្ធ​វីដេអូ ដោយមាន​ការចូលរួម​ពី​មន្ត្រី​តំណាង​ក្រសួង​-​ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ រួមមាន​៖ MOWRAM, MAFF, MOE, MRD, MME, MPWT, NCDM, PDOWRAM, ICEM, GIZ, MRCS, TSA, CNMC និង​ជំនាញការ​ជាតិ និង​អន្តរជាតិ សរុប​ចំនួន ២៧ រូប ។
​គោលបំណង​នៃ​កិច្ចប្រជុំ គឺ ៖
១-​ពិនិត្យ និង​វាយតម្លៃ​លើ​ការ​នុ​វត្ត​ក្នុង​ជំហាន​ទី ២ (២០២០-២០២១) ព្រមទាំង​រៀបចំ ផែនការ​សកម្មភាព​បន្ត សម្រាក​ជំហាន​ទី ៣​។
២-​ពិភាក្សា​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ និង​ផែនការ​មូលនិធិ សម្រាប់​សកម្មភាព​រួម នៃ​ផែនការមេ​នៃ​គម្រោង​។​
៣-​បង្ហាញ​ពី​ការអនុវត្ត ការវាយតម្លៃ​សេដ្ឋកិច្ច នៃ​ការ​រិច​រិល​ដី ដើម្បី​ស្វែងរក​ដំណោះស្រាយ​សមស្រប លើ​ការអភិវឌ្ឍ​ប្រកបដោយ​និរន្តរភាព ។