កិច្ចប្រជុំ​ស្តីពី​ការរៀបចំ​ផែនការ​សកម្មភាព​ឆ្នាំ​២០២២ របស់​អគ្គលេខាធិការ​ដ្ឋា​ន​នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​
​ថ្ងៃ​ចន្ទ ១១ កើត ខែកត្តិក ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រី​ស័ក ព​.​ស ២៥៦៥ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​១៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០២១ នៅ​សាលប្រជុំ​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា ឯកឧត្តម​សាស្ត្រាចារ្យ លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​ជា​តំណាង​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម លឹម គានហោ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​ជា​ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ដឹកនាំ​កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​ស្តីពី​ផែនការ​សកម្មភាព​ឆ្នាំ​២០២២ ដោយមាន​ការចូលរួម​ពី​ឯ​ឧ​ត្ត​ម​អគ្គលេខាធិការ អគ្គលេខាធិការរង ទីប្រឹក្សា ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន និង​មន្ត្រី​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​សរុប​ចំនួន​២៥​រូប​។​
​បន្ទាប់ពី​កិច្ច​ប្រជុំបាន​ពិនិត្យ និង​ពិភាក្សា​លម្អិត​តាម​សកម្មភាព​នីមួយៗ​លើ​សេចក្តីព្រាង​តារា​ម៉ា​ទ្រិ​ច​ផែនការ​សកម្មភាព​ការងារ​ប្រចាំឆ្នាំ ២០២២ របស់​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប (​ពាក់ព័ន្ធ​ការងារ​បច្ចេកទេស​) ដោយ​សម្រេច​រក្សាទុក​ស​កម្ម​ភាព​ស្រាវជ្រាវ​មួយចំនួន​ដែល​ចាំបាច់ និង​សកម្មភាព​មួយចំនួន​ជា​សកម្មភាព​ថ្មី​ដើម្បី​ឆ្លើយតប​នឹង​ចក្ខុវិស័យ​នៃ​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​ថ្មី និង​ស្របទៅនឹង​បរិបទ​បច្ចុប្បន្ន​នៃ​ការប្រែប្រួល​យ៉ាងគំហុក​នៃ​អេកូ​ស៊ី​ស​ស្តែ​ម​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប និង​តំបន់​ពាក់ព័ន្ធ​ដោយសារ​កត្តា​មនុស្ស និង​កត្តា​បម្រែបម្រួល​អាកាសធាតុ​។​