សកម្ម​ភាពចុះ​សិក្សា​តំបន់​អភិរក្ស​ជលផល​កំពង់​ភ្លុក​
​​ថ្ងៃ​ចន្ទ ៤​រោច ដល់​ថ្ងៃ​សុក្រ ៨​រោច ខែអស្សុជ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រី​ស័ក ព​.​ស ២៥៦៥ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ២៥ ដល់​ថ្ងៃទី ២៩ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០២១ លោក ណុំ សោភារិទ្ធិ អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន និងក្រុមការងារ​របស់​នា​យក​ដ្ឋា​ន​ត្រួតពិនិត្យ​ការធ្វើ​អាជីវកម្ម និង​អភិរក្ស នៃអាជ្ញាធរទន្លេសាប បាន​បន្ត​ចុះ​សិក្សា​តំបន់​អភិរក្ស​ជលផល​កំពង់​ភ្លុក ស្ថិតនៅ​ឃុំ​កំពង់​ភ្លុក ស្រុក​ប្រាសាទបាគង ខេត្តសៀមរាប​។ ការសិក្សា​នេះ មាន​គោលបំណង​ស្វែងយល់​ពី​ស្ថានភាព នៃ​តំបន់​អភិរក្ស​ជលផល ជាមួយ​ការប្រែប្រួល​នៃ​ស្ថានភាព​ជលសា​ស្ត្រ អេកូឡូស៊ី និង​ជីវចម្រុះ​។ ក្នុង​រយៈពេល​នៃ​ការចុះ​សិក្សា​នេះ ក្រុមការងារ​បាន​ចុះ​ជួប​ក្រុមប្រឹក្សាឃុំ និង​សហគមន៍​នេសាទ​ដើម្បី​ស្វែងយល់​បន្ថែម​លើ​ការងារ​គ្រប់គ្រង​ធនធានធម្មជាតិ​ជាពិសេស ធនធាន​ជលផល ព្រមទាំង​ស្វែងយល់​ពី​ផែនការ និង​សកម្មភាព​អភិវឌ្ឍន៍​របស់​ឃុំ​ដែល​ផ្តោតទៅលើ​ការងារ​គ្រប់គ្រង​ធនធានធម្មជាតិ និង​ប្រព័ន្ធ​អេកូឡូស៊ី​។​