សកម្ម​ភាពចុះ​សិក្សា​ស្វែងយល់ អំពី​សហគមន៍​នេសាទ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង​
​កាលពី​ថ្ងៃទី ២៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០១៤ ក្រុមការងារ​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​របស់​អាជ្ញាធ​រ​ទន្លេសាប ដឹកនាំ​ដោយ លោក ស៊ិន វិ​សិទ្ធ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ត្រួតពិនិត្យ​ការធ្វើ​អាជីវកម្ម និង​អភិរក្ស បាន​ចុះ​សិក្សា ស្វែងយល់ អំពី​សហគមន៍​នេសាទ​នៅ​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ។
​ក្រុមការងារ បាន​ចុះ​ធ្វើការ​សិក្សា​អំពី​កត្តា​វិជ្ជមាន និង​អវិជ្ជមាន​របស់​សហគម​ន៍​នេសាទ ដែល​កំពុង​គ្រប់គ្រង និង​ទាញយក​ផលប្រយោជន៍​ធនធានធម្មជាតិ​ពី​បឹង​ទន្លេសាប ដែល​ការសិក្សា​នេះ​មាន​គោលបំណង​ចូលរួមចំណែក​ក្នុង​ការពង្រឹង​ប្រសិទ្ធភាព​គ្រប់គ្រង​របស់​សហគម​ន៍​នេសាទ​ទៅលើ​ការ ប្រើប្រាស់ និង​ថែរក្សា​ការពារ​ធនធានធម្មជាតិ​ឲ្យ​មាន​និរន្តរភាព ។ ក្នុង​សកម្មភាព​នៃ​ការចុះ​សិក្សា​ស្វែងយល់​នេះដែរ ក្រុមការងារ ក៏បាន​ធ្វើការ​សិក្សា​បន្ថែ​ម​ទៀត អំពី​ផលិតផល​កែច្នៃ​សរុប រួមទាំង​ផលិតផល​កែច្នៃ​ត្រូវ​នាំ​ចេញទៅ​លក់​នៅ​បរទេស និង​ផល​នេសាទ​សរុប ដែល​ត្រូវ​យកមក​កែច្នៃ​ប្រចាំឆ្នាំ ២០១៤ ក្នុង​ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ។