សកម្មភាពលើការពង្រឹងបណ្ដាញទំនាក់ទំនង​ការងារជាមួយអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងសហគមន៍នេសាទ
​ខេត្តកំពង់ធំ​:  នា​ថ្ងៃ​សុក្រ ១០ រោច  ខែភទ្របទ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រី​ស័ក ព​.​ស ២៥៦៥ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ០១ ខែតុលា ឆ្នាំ​២០២១ លោក យ៉ាន់ សំរិទ្ធ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ រួម​នឹង​ក្រុមការងារ​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស បាន​បន្ត​អនុវត្តន៍​សកម្មភាព​ពង្រឹង​បណ្ដាញ ទំនាក់ទំនង ការងារ​ជាមួយ​ជាមួយ​អាជ្ញាធរ​មូលដ្ឋាន និង​សហគមន៍​នេសាទ​ព្រះ​គន្លង ស្ថិតនៅក្នុង​ភូមិសាស្ត្រ​ឃុំ​ផាត់​សណ្ដាយ ស្រុក​កំពង់ស្វាយ ខេត្តកំពង់ធំ​។ គោលបំណង​នៃ​ការអនុវត្ត​សកម្មភាព​នេះ ដើម្បី​(I) បង្កើន​ទំនាក់ទំនង​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ជាមួយ​មន្ត្រី​ស្ថាប័ន​ជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ​ក្នុងការ​ចែករំលែក​ចំណេះដឹង ទិន្នន័យ ព័ត៌មាន​ពី​ការគ្រប់គ្រង អភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍន៍   ធនធានធម្មជាតិ​តំបន់​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប​ប្រកបដោយ​ចីរភាព និង​(ii) បង្កើត និង​ពង្រឹង​ក្រុម​បណ្ដាញ​ទំនាក់ទំនង ជាមួយ​អាជ្ញាធរ និង​សហគមន៍​មូលដ្ឋាន ក្នុងការ​ផ្ដល់ព័ត៌មាន​ដែល​កើតមានឡើង​នៅក្នុង​តំបន់​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប​។