សកម្មភាព​ចូលរួម​កិច្ចសន្ទនា​កម្រិត​បច្ចេក​ទេស​រួមគ្នា​រវាង​អាស៊ាន និង​គណៈកម្មការ​ទន្លេ​មេគង្គ (ASEAN-MRC) ស្តីពី​សន្តិសុខ​ទឹក​លើក​ទី ១
​កំពង់ចាម​៖ ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍ ១១​កើត ដល់​ថ្ងៃ​សុក្រ ១២​កើត ខែស្រាព​ណ៍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រី​ស័ក ព​.​ស​.២៥៦៥ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ១៩ ដល់​ថ្ងៃទី ២០ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២១ លោក វិ​ន ប៊ុន​ពៅ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​បាន​ចូលរួម​កិច្ចសន្ទនា​កម្រិត​បច្ចេក​ទេស​រួមគ្នា​រវាង​អាស៊ាន និង​គណៈកម្មការ​ទន្លេ​មេគង្គ (ASEAN-MRC) ស្តីពី​សន្តិសុខ​ទឹក​លើក​ទី ១ នៅ​ទី​រួម​ខេត្តកំពង់ចាម តាម​ប្រព័ន្ធ​វីដេអូ ដែល​សហការ​រៀបចំ​ដោយ​លេខាធិការដ្ឋាន MRC និង​លេខាធិការដ្ឋាន ASEAN និង​មន្ត្រី​ប្រតិភូ​អន្តរក្រសួង​-​ស្ថាប័ន​មកពី​ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម ក្រសួងការបរទេស និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ ក្រសួងបរិស្ថាន ក្រសួង​រ៉ែ និង​ថាមពល ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខា​ប្រ​ម៉ាញ់ និង​នេសាទ ក្រសួង​សាធារណការ និង​ដឹកជញ្ជូន អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​គណ​:​ក​ម្មា​ធិ​ការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា ព្រមទាំង​វិទ្យាស្ថាន និង​អង្គការ​ដៃគូ​ផ្សេងៗ សរុប​ប្រមាណ ១២០ រូប ។ គោលបំណង​នៃ​កិច្ចសន្ទនា ដើម្បី​ផ្តល់​វេទិការ​ពិភាក្សា​ចែករំលែក​បទពិសោធន៍ និង​រក​ដំណោះស្រាយ​រួមគ្នា លើ​ការ​ប្រឈម​សន្តិសុខ​ទឹក​នៅក្នុង​តំបន់​អាស៊ាន រួមមាន​៖ កង្វះ​ទឹក គុណភាព​ទឹក និង​គ្រោះ​ហានិភ័យ​បណ្តាលមកពី​ការប្រែប្រួល​អាកាសធាតុ និង​ការពិភាក្សា​រួមគ្នា ស្តីពី​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និង​គាំទ្រ​លើ​សក្តានុពល​រវាង​អាស៊ាន និង MRC ក៏ដូចជា​ក្នុងចំណោម​ដៃគូ​ផ្សេងៗ ដើម្បី​សហការគ្នា​លើកកម្ពស់​ការគ្រប់គ្រង និង​អភិបាលកិច្ច​សន្តិសុខ​ទឹក​នៅក្នុង​តំបន់​អាស៊ាន​។​